Karateisti uspešni na državnem tekmovanju v Slovenskih Konjicah

V soboto, 13. aprila, se je v Slovenskih Konjicah na prvem državnem pokalnem tekmovanju Slovenije zbralo 473 tekmovalcev iz 53 klubov.

Dogodka se je udeležilo 12 tekmovalcev iz karate kluba Kozjansko in Obsotelje. Skupno so osvojili pet medalj. V kategoriji borbe malčice do 28 kg je medaljo za 3. mesto osvojila Vanna Vilk Petnajek. Hamza Nišić je v kategoriji dečkov do 56 kg prav tako osvojil 3. mesto. Tretje mesto je v kategoriji borb med kadeti osvojil tudi Benjamin Herman. Dve drugi mesti pa sta osvojila Leon Sodin v kategoriji borbe pri kadetih do 52 kg in Lara Sodin v kategoriji članice do 61 kg.

Utrinki udeležbe Karate kluba Kozjansko in Obsotelje; foto: KKKO

Tadej Mavsar med izvajanjem kat; foto: T.M.

Kot člana kluba Seki, ki je bil tehnični organizator dogodka, sta nastopila tudi Šmarčana Tajda in Tadej Mavsar.

Tadej je bil najboljši v katah v kategoriji do 12 let. Pri dečkih do 35 kg je v kumitah končal na tretjem mestu. Bil je tudi član ekipe, ki je bila druga v katah do 12 let in tretja v kategoriji kat do 14 let.

Tajda je bila med kadetinjami do 16 let članica ekipe, ki je bila najboljša v katah in druga v katah pri tekmovalkah do 18 let.