Vse košarkarske zasedbe z območja na gostovanjih brez zmage

Po pokalnem in reprezentančnem premoru se je nadaljevalo prvoligaško košarkarsko tekmovanje. Vse tri ekipe z našega območja so v tretji del vstopile s porazom.

Podčetrtani so v četrtek gostovali v Novem mestu. Ekipi sta bili skupaj le v prvi četrtini, potem pa si je Krka prigrala prednost, ki jo je do konca tekme povišala na 25 točk. Gledalci so lahko videli tudi nekaj atraktivnih potez:

Krka : Terme Olimia 96:71 (26:24, 25:13, 23:19, 22:15)

Pelko 19, Stoimenov 13, Atanacković in Livadić 11, Bratož 10,

Rogaška je gostovala v Šenčurju, kjer ekipi nista bili preveč napadalno razpoloženi. Met Slatinčanov je denimo znašal 36 %. V prvem polčasu sta bili moštvi izenačeni. Ob koncu tretje četrtine so domači z delnim izidom 11:0 ušli in tekmo pripeljali do konca v svojo korist. Slatinčani so se v 37. minuti sicer približali na 65:60, a je sledilo nekaj izgubljenih žog. Tovrstnih napak so na tekmi zabeležili 17.

Šenčur GGD : Rogaška 69:61 (16:19, 22:16, 23:14, 8:12)

Sikiraš 23 (10 skokov), Greene in Session 10, …

Šentjurčani so v Domžalah začeli enakovredno in proti koncu prve četrtine povedli s 17:21. Domači so se odzvali s serijo 18:1, vendar odpora gostov niso strli. Še v prvem polčasu je Šentjur, pri katerih je znova zaigral Marko Jurić, prišel na štiri točke zaostanka, a je ob polčasu razlika znašala 9.

V tretjem kvartalu so gostitelji pobegnili na 15 točk in prednost vzdrževali do konca.

Kansai Helios : Šentjur 104:89 (24:22, 22:15, 30:24, 28:28)

Glavan 25, Zupan 17, Čevizović in Durnik 11, Jurić 10, …

Standings provided by Sofascore

V soboto, 9. marca, je na sporedu lokalni derbi Rogaška : Šentjur, ki se bo začel ob 19. uri. Podčetrtani bodo 11. marca igrali domačo tekmo z Ilirijo.