V Kozjem odigrali tretji turnir sedmega šahovskega cikla za Pokal Kozjega

Prejšnji teden se je s tretjim turnirjem nadaljeval sedmi šahovski cikel za Pokal Kozjega v organizaciji šahovske sekcije Kozje.

Tretjega turnirja se je udeležilo 14 šahistov, ki so odigrali sedem krogov v tempu pospešenega šaha.

Kot je zapisal Roman Gradišek iz Športne zveze Kozje, je vseh sedem partij zmagal član Šahovskega kluba Brežice Ivan Sušin. Lanskemu skupnemu zmagovalcu je to bila prva zmaga letos. Še tretjič zapored je turnir na drugem mestu končal Ivan Gmajner iz Šahovskega kluba Kostak Krško z osvojenih 5,5 točke. Tretji je bil še en član ŠK Kostak Krško Kristjan Kodrič Plevnik s 4 točkami.  Enako število točk sta imela najboljši mladinec do 15 let, še en član ŠK Kostak Krško Alen Keber in najboljši član domače sekcije Bor Gradišek.

Po odigranih treh od devetih turnirjev je v skupnem seštevku vodstvo prevzel Ivan Gmajner, zmagovalec prvih dveh turnirjev Miha Grumerec je zdrsnil na drugo mesto, tretji pa je Kristjan Kodrič Plevnik.