Slatinčani z zmago, Šentjur s porazom

Včeraj sta svoji prvenstveni tekmi odigrali dve prvoligaški ekipi z našega območja. Slatinčani so vpisali visoko zmago, Šentjur pa je klonil pri zadnjeuvrščenih Hopsih.

Ekipa Rogaška je bila od Kranjčanov ves čas boljša. Ob polčasu so domači vodili za 13, ob dobri obrambi pa je bilo vprašanje zmagovalca kmalu odločeno.

Rogaška : ECE Triglav 79:46 (18:13, 20:12, 21:13, 20:8)
Sikiraš 16, Kralj 15, Greene 11

Na Polzeli so domači začeli bolje in si po prvi četrtini nabrali 13 točk prednosti. V 13. minuti so Šentjurčani prišli na 6 točk zaostanka (34:28), v 14. minuti pa na pet (36:31). Domači so ustavili njihov nalet in prednost do glavnega odmora povečali na 14 točk. V 23. minuti so Polzelani vodili za 21, po pol ure igre pa 18. V 33. minuti je Šentjur zmanjšal zaostanek na 12, kar bi lahko v tistem trenutku znova odprlo tekmo. Domači se se znova uspeli odlepiti in štiri minute pred koncem vodili za 20. Gostje so do konca zaostanek malo zmanjšali, vendar možnosti za zmago tokrat ni bilo.

Hopsi Polzela : Šentjur 100:86 (30:17, 22:24, 24:17, 24:28)
Zupan 21, Lapornik 14, Jurič 12

V torek, 26. marca, bo ekipa Podčetrtka začela domačo tekmo z Domžalčani. Rogaška bo v petek, 29. marca, gostovala pri Iliriji, tekma pa se bo začela ob 19. uri. Dan kasneje bo v Hruševcu, prav tako ob 19. uri, začetek tekme med Šentjurjem in Termami Olimia.