Slatinčani do zmage s Šentjurjem

Sinoči so se v lokalnem derbiju pomerili košarkarji Rogaške in Šentjurja. Slatinčani so v tretji medsebojni tekmi med ekipama v tej sezoni prišli do prve zmage.

V mestu vrelcev so bolje začeli domači, ki so sredi prve četrtine povedli s 16:9, a so Šentjurčani vrnili s serijo 9 točk. Prvi kvartal so domači dobili za tri. V drugi četrtini sta se ekipi večkrat izmenjali v vodstvu na glavni odmora pa sta obe odšli s seštevkom 43 točk.

Slatinčani so bili v tretji četrtini bolj podjetni in si po pol ure igre nabrali prednost sedmih točk, Šentjurčanom pa se je ustavil met z razdalje. V 34. minuti so domači po košu Američana Jordana Sessiona prvič povedli z dvomestno prednostjo. V 35. minuti je domača prednost narasla na 13. V 38. minuti so Šentjurčani prišli dokaj blizu, saj je bilo na semaforju 75:69. V končnici so bili bolj zbrani domači in tekmo pripeljali k zmagi. Končni izid je postavil najboljši strelec tekme David Kralj.

Ekipa Šentjurja je imela bistveno več izgubljenih žog kot Rogaška, saj je bilo razmerje kar 25:15.

Rogaška : Šentjur 87:75 (24:21, 19:22, 18:11, 26:21)

Kralj 24, Sikiraš 21, Greene 14, Session 12,…; Belko 22, Zupan 17, …

V ponedeljek, 11. marca, bodo Podčetrtani ob 18. uri začeli domačo tekmo z Ilirijo. V sredo, 13. marca, bo Rogaška gostovala v Novem mestu. Šentjur bo v soboto gostil Kranjčane.