Zaključek šahovske lige Kozjansko in Obsotelje: Bistrica tretjič zapored na vrhu

Kot prva izmed lig Športne zveze Kozje, ki potekajo v sezoni 2023/24, se je zaključila tista, ki se je tudi prva začela – peta sezona Šahovske lige Kozjanskega in Obsotelja. Letos je v ligi sodelovalo šest ekip od katerih se dve na žalost nista udeležili zadnjih dveh krogov. Pet krogov se je zvrstilo po enkrat na mesec med oktobrom in februarjem. Zadnji krog po tradiciji gosti ekipa, ki brani naslov prvaka, zato je že tretjič potekal v Bistrici ob Sotli.

Ekipa DU Senovo; foto: ŠZ Kozje

Kot je zapisal Roman Gradišek iz Športne zveze Kozje je bila ekipa ŠD Bistrica tudi letos v vodstvu pred zadnjim krogom. Pa tudi v njem je bila zelo prepričljiva in zmagala vse tekme ter še tretjič letos osvojila prvo mesto. S tremi prvimi in dvema drugima mestoma je ponovno postala prvak lige, skupno že četrtič in tretjič zapored.

Ekipa ŠD Kozje; foto: ŠZ Kozje

Drugo mesto je osvojila ekipa DU Senovo, ki je bila druga tudi skupno. Že drugič zapored je bila tretja ekipa ŠD Buče, ki je skupno osvojila četrto mesto. Na tretjem mestu skupno je ostala tokrat četrtouvrščena ekipa ŠD Kozje. V boju za skupno tretje mesto bi bila tudi ekipa ŠD Imeno, ki pa se podobno kot ŠD Polje ni udeležila zadnjih dveh krogov, zato sta ti dve ekipi sezono zaključili na petem in šestem mestu. Skupaj je v ligi nastopilo 38 šahistov od katerih so imeli več kot 80 % uspešnost trije. Vid Koritnik iz ekipe ŠD Kozje,  Primož Kranjec iz DU Senovo in Aljaž Sušin iz ekipe ŠD Bistrica. Slednji pa so imeli najbolj izenačeno ekipo, saj so skupaj osvojili kar 72 % vseh možnih točk.

Udeleženci zadnjega kroga; foto: ŠZ Kozje