Odšahirali drugi turnir za Pokal Kozjega

Z drugim turnirjem se je nadaljeval sedmi šahovski cikel za Pokal Kozjega v organizaciji šahovske sekcije Kozje.

Kot poroča Roman Gradišek se je tudi tega turnirja udeležilo 16 šahistov, kar je postalo najbolj pogosto število udeležencev. Po odigranih sedmih krogih v tempu pospešenega šaha je do druge zaporedne zmage prišel član Šahovskega kluba Brežice Miha Grumerec iz Bistrice ob Sotli, ki je osvojil šest točk. Tudi drugouvrščeni je bil isti kot na prvem turnirju, Ivan Gmajner iz Šahovskega kluba Kostak Krško z osvojenih 5,5 točke. Tretji je bil še en član ŠK Kostak Krško  Kristjan Kodrič Plevnik s 4,5 točkami.  Enako število točk je osvojil tudi najboljši član domače sekcije Bor Gradišek, ki je zaradi slabših drugih kriterijev osvojil šesto mesto. Dve mesti za njim je bil najboljši v konkurenci mladincev do 15 let Gal Gabriel Mavrek, še en član ŠK Kostak Krško.

Po odigranih dveh od devetih turnirjev je vrstni red Pokala na prvih treh mestih enak vrstnemu redu zadnjega turnirja. Pokal Kozjega 2024, v katerem je do zdaj skupaj nastopilo 20 šahistov,  se bo nadaljeval s tretjim turnirjem v mesecu marcu.