Šentjurčanom zmanjkalo sape v podaljšku, Podčetrtani uspešni v gosteh

Včeraj sta svoji tekmi odigrali dve prvoligaški košarkarski ekipi z našega območja. Šentjur je na “kosilni” tekmi po podaljšku klonil z Ilirijo, Podčetrtani pa so se s Polzele vrnili z zmago.

Šentjurska ekipa je bila na tekmi z ljubljansko Ilirijo močnejša za povratnika Jacoba Kakarja in novinca Ožbeja Glavana. Gostje so v prvi četrtini največ vodili za 5 točk. V drugi četrtini so pobudo prevzeli Šentjurčani in v 17. minuti vodili za 9.

V 24. minuti so po košu Kakarja povedli za 11, nakar so gostje počasi talili razliko. Po 30 minutah je bilo na semaforju 72:68. V 33. minuti je Ilirija izenačila. Ekipi sta nadaljevali precej izenačeno vse do končnice. Gostje so nekaj sekund pred koncem izenačili za podaljšek. Večino časa sta bili ekipi izenačeni tudi v dodatku, na koncu pa so se zmage veselili gostje. Trener Šentjurja Peter Markovinovič je po tekmi žaloval za petimi žogami, ki so se jim skotalile z obroča. Tekmo so s petimi osebnimi napakami na klopi končali štirje igralci domačih: Belko, Čevizović, Durnik in Iyiola.

Šentjur : Ilirija 102:107 (28:30, 23:15, 21:23, 22:26, 8:13)
Zupan 25, Iyiola 16, Kakar 15, Glavan 14, …

Podčetrtani so na Polzeli prišli do prepričljive zmage. V prvi polovici tekme so imeli pobudo, a so se gostitelji znali približati. V 24. minuti je bil na semaforju 39:42, potem pa so gostje le še višali razliko.

Hopsi Polzela : Terme Olimia Podčetrtek 59:77 (15:20, 13:17, 19:21, 12:19)
Stoimenov 21, Atanacković 18, Bratovž 10, …

Standings provided by Sofascore

Šentjur bo v petek, 26. januarja, gostil Domžalčane, Rogaška naslednji dan Polzelane, Podčetrtani pa Kranjčane.