Rogaška prekinila niz porazov, Podčetrtani boljši od sosedov na lestvici

Sinoči sta ekipi iz Rogaške Slatine in Podčetrtka sočasno začeli domači tekmi državnega prvenstva v košarki in ju končali z zmago. Podobnost lahko iščemo tudi v številu doseženih točk in razliki.

Slatinčani so gostili ekipo s Polzele, pri kateri je na igrišču sodelovalo le šest igralcev. Pri domačih je prvič zaigral Američan Javon Greene, po poškodbi pa se je na igrišče vrnil Staš Sivka. Domači so imeli večino prvega polčasa rahlo pobudo. V 9. minuti je Green zadel trojko za prednost 7 točk. V 16. minuti so gostje povedli z 29:32, a je Rogaška dobila polčas za 5 točk. Po pol ure je bilo na semaforju 55:55, domačim pa je veliko težav povzročala nenehna conska obramba gostov, prav tako pa njihov met z razdalje ni bil ravno bleščeč. V 35. minuti je 5. osebno napako prejel gostujoči center Vasilić, kar je ob nešportni napaki Besedića v 36. minuti domačim prineslo psihološko prednost. Greene je kmalu zadel trojko za 72:63, za razliko od prejšnji tekem pa so Slatinčani tekmo mirno pripeljali do konca.

Rogaška : Hopsi 77: 69 (22:19, 21:19, 12:17, 22:14)
Sikiraš 20 točk (13 skokov), Session (12 skokov) in Tabak po 13, Greene 11, Sivka 10, …

Podčetrtani so pred tekmo veliko ubadali z boleznimi v ekipi. V prvem kvartalu so imeli rahlo pobudo in največ vodili za 5 točk. Podobno je bilo v drugi četrtini. V 14. minuti so po košu Aleksandra Stoimenova povedli za 7, v 18. pa je Domen Bratož po ukradeni žogi zadel za 36:24. Sredi tretje četrtine je domača prednost narasla na 18 (52:34). V 18. minuti je Triglav znižal na 54:47, domači pa so zadnjo četrtino začeli s prednostjo 8 točk. Triglav je v 34. minuti prišel do izenačenja, ker je gostom uspelo tudi v 38. minuti. V končnici je Stoimenov zadel trojko, Bratož pa je bil miren s črte prostih metov.

Terme Olimia Podčetrtek : ECE Triglav Kranj 78:72 (18:15, 23:19, 20:19, 17:19)
Atanacković 19, Stoimenov 16, Bratož 14, Struger, …

Standings provided by Sofascore

V torek, 30. januarja, bodo Podčetrtani v prvi četrtfinalni tekmi pokalnega tekmovanja ob 19. uri začeli domačo tekmo s Krko. Povratna bo 2. februarja v Novem mestu.

V soboto, 3. februarja, bo Rogaška ob 13. uri začela prvenstveno tekmo Kranju. Istega dne bo Šentjur ob 19. uri začel domačo tekmo z vrsto iz Škofje Loke.