Podčetrtek ni bil kos vodilni ekipi novomeške Krke

Košarkarji Podčetrtka in Krke so otvorili 15. krog državnega prvenstva. Srečanje v Športni dvorani Podčetrtek je pripadlo prvouvrščenim Novomeščanom, ki so bili boljši nasprotnik v vseh štirih četrtinah.

Terme Olimia Podčetrtek : Krka 76:98 (17:22, 21:27, 16:24, 22:25)

Podčetrtek: Atanacković 22, Škorjanc 18, Bratož 12, Vukotić 7, Stoimenov 6, Struger 6, Pajk 3, Livadić 2

Vseh uvodnih osem točk Podčetrtka je dosegel kapetan Simo Atanacković, ki je skrbel, da so termalci držali stik s Krko. V taboru gostov je bil razpoložen Darko Planinić, ki je sredi prve četrtine svojo ekipo popeljal do vodstva devetih točk (8:17).

Prednost Krke je ob odhodu na odmor še nekoliko narasla (38:49), za Podčetrtane pa je bila nato usodna tretje četrtina, ki so jo gostje dobili s 16:24. Zaostanek Podčetrtka ob vstopu v zadnjo četrtino je tako znašal visokih 19 točk (54:73).

Termalci so zadeli 13 trojk, kljub izjemno dobrem metu za tri točke (50%) pa niso bili kos Novomeščanom, ki so na koncu slavili s 76:98. Pri domačih sta bila najbolj strelsko razpoložena Atanacković (22 točk) in Gašper Škorjanc (18 točk).

Podčetrtek je tako doživel deseti poraz in se s tekmo več od Triglava ter Rogaške še vedno nahaja na sedmem mestu. Na naslednji preizkušnji jih čaka gostovanje pri zadnjeuvrščeni Polzeli.