V Rogaški Slatini kar -31

Košarkarji Rogaške so v soboto gostili v tej sezoni odlično ekipo ljubljanske Ilirije, ki je bila v mestu vrelcev zelo razpoložena. Gostje so namreč zadeli 12 trojk in bili zelo natančni pri metu iz igre in se preko Trojan vrnili z visoko zmago.

Ljubljančani so si kmalu nabrali prednost in povedli z dvomestno razliko. V 11. minuti je Rogaška sicer prišla na 16:20, a so gostje, za katere je Šmarčan Tadej Ferme vpisal 13 točk, napravili serijo 13 točk. Ob polčasu je bila razlika kar 20.

Slatinčani se tudi po glavnem odmoru niso uspeli približati, na koncu pa so vpisali poraz za 31 točk. Ilirija je tekmo zaključila z 68,6 % metom za dve točki, za tri pa so varovanci Stipeta Modrića metali 42,9 %. Na drugi strani so Slatinčani zadeli le tri trojke in imeli 19 izgubljenih žog.

Rogaška : Ilirija 63:94 (13:20, 16:29, 19:24, 15:21)

Session 21, …

Standings provided by Sofascore

Danes sta na našem območju dve tekmi, in sicer bo ob 19. uri v Podčetrtku tekma s Škofjeločani, ob 20. uri pa v Rogaški Slatini s Krko. V petek, 8. decembra, bo Šentjur ob 19. uri začel prvo tekmo sezone v hruševski dvorani, v goste pa bodo prišli igralci iz Podčetrtka.