Sprememba na drugem mestu lestvice šahovske lige

S tretjim turnirjem se je peta sezona Šahovske lige Kozjanskega in Obsotelja prevesila v drugo polovico. Tudi tretji krog lige je potekal v Večnamenskem centru Kozje, domačin pa je bila tokrat ekipa Športnega društva Polje ob Sotli.

Kot poroča Roman Gradišek, je tudi tokrat nastopilo istih šest ekip, kot na prvih dveh krogih. Po slabšem nastopu na drugem turnirju so bili tokrat ponovno najboljši zmagovalci prvega kroga, ekipa DU Senovo. Edino točko jim je v zadnjem krogu izmaknila ekipa ŠD Imeno, ki je tokrat osvojila četrto mesto. Na drugem mestu so turnir zaključili zmagovalci drugega kroga, ekipa ŠD Bistrica, tretja je bila ekipa ŠD Kozje.

ŠD Bistrica (2. mesto); vir foto: ŠZ Kozje

Edini posameznik, ki je zmagal vse odigrane partije, je bil tokrat Robert Pečnik, ki pa je na četrti deski za ekipo ŠD Bistrica odigral le dve tekmi. Zato je bil najbolj konstanten šahist kroga Ivan Gmajner iz DU Senovo, ki je iz petih partij zbral štiri in pol točke.

Na ligaški lestvici je v vodstvu ostala ekipa ŠD Bistrica, na drugo mesto se je prebila ekipa DU Senovo, ekipa ŠD Imeno pa je zdrsnila na tretje. Naslednji krog bo na sporedu konec januarja, prav tako v Kozjem, gostitelj pa bo domača ekipa ŠD Kozje.