Šentjur s stotico prekinil niz porazov

Po seriji treh porazov s Podčetrtani, oz. skupaj štirih, če dodamo še tekmo z Domžalčani, so sinoči šentjurski košarkarji prišli do zmage. Na domačem terenu so ugnali Hopse in prvič v sezoni presegli stotico.

Gostje so na začetku povedli za 4 točke, potem pa so niti igre za nekaj časa v svoje roke prevzeli Šentjurčani in v prvi četrtini največ vodili za 7. V 13. in 14. minuti so Polzelani znova tesno povedli. Ob koncu druge četrtine so bili domači bolj zbrani in na glavni odmor odšli s +8. V tretjem kvartalu so se Hopsi približali na največ 6 točk. Po pol ure igre je razlika znašala 13. Po trojki najboljšega strelca tekme, Nejca Zupana, v 33. minuti je domača prednost narasla na 21 točk. Tri minute pred koncem je bilo na semaforju 90:79, a se razmerje moči ni porušilo. K domači zmagi je veliko prispeval tudi Marko Jurić.

Šentjur : Hopsi Polzela 102:84 (27:21, 28:26, 23:18, 24:19)

Zupan 28, Jurič 26, Iyiola 14, Durnik 13, …