Podčetrtani še tretjič zapored ugnali Šentjur

Košarkarji Podčetrtka in Šentjurja so sinoči zaključili serijo treh srečanj, ki so jih odigrali v petih dneh. Vsakič so bili uspešnejši termalci, ki so se na koncu z zmago na domačem parketu uvrstili v nadaljevanje pokalnega tekmovanja.

Po uradnih podatkih si je tekmo ogledalo skromnih 30 gledalcev, v prvem polčasu pa so pobudo imeli gostje iz Šentjurja, ki so sicer lovili zaostanek 9 točk iz prve tekme. Po 20 minutah je bilo na semaforju 43:49. Peter Markovinovič tudi tokrat ni mogel računati na prvi imeni ekipe, Luko Lapornika in Marka Jurića, kar so domači na koncu izkoristili in v zadnji četrtini razblinili dvome o skupnem zmagovalcu. Nase je lepo opozoril 21-letni Nick Čevizović, ki je vpisal 22 točk.

Terme Olimia Podčetrtek : Šentjur 85:81 (23:22, 20:27, 19:17, 23:15)

Atanacković 28, Stoimenov 10, …; Čevizović 22, Benić 13, Belko in Durnik 11, Zupan 10, …

V četrtfinalu se bodo Podčetrtani srečali z novomeško Krko. Tekmi bosta konec januarja oz. v začetku februarja.

V okviru državnega prvenstva bo Šentjur v soboto ob 19. uri začel domačo tekmo s Hopsi. Rogaška in Podčetrtani so bodo v lokalnem derbiju pomerili v ponedeljek ob 18. uri.