Dobovec pred reprezentančnim premorom na 2. mesto lestvice

Ekipa Dobovca je v derbiju vrha razpredelnice z zasedbo iz Vrhnike še drugič v nekaj tednih doživela poraz. V Rogaški Slatini je bil polčas izenačen, v drugem delu pa so mrežo zatresli le gostje. S tem so na lestvici padli na drugo mesto.

Črno-beli so se kmalu znašli v težavah, saj so gostje v 11. minuti vodili z 0:2, v 18. pa z 1:3. Vseeno jim je preko Kanjuha in Čeha do konca prvega polčasa uspelo izenačiti. Vrhničani so v drugem polčasu znova pobegnili za dva gola, česar domači niso mogli spremeniti niti z igro z vratarjem v polju.

Dobovec : Siliko Vrhnika 3:5 (3:3)
0:1 – Bjelčević (8.′), 0:2 – Tušar (11.′), 1:2 – Kneževič (11.′), 1:3 – Đurić (18.′), 2:3 – Kanjuh (19.′), 3:3 – Čeh (19.′), 3:4 – Jandrić (27.′), 3:5 – Janež (32.′)

V 1. SFL je sedaj na sporedu reprezentančni premor. V petek, 15. decembra bo v Ljubljeni tekma kvalifikacij za svetovno prvenstvo z Italijo, 20. decembra pa je na vrsti tekma na Češkem. Iz Dobovca sta v reprezentanco vabljena Žiga Čeh in Klemen Duščak.