Šentjur prekratek v Tivoliju, naslednja tekma na Ponikvi

Košarkarji Šentjurja so danes ob “kosilni uri” igrali gostujoče srečanje pri ljubljanski Iliriji. Ekipi sta bili v končnici izenačeni, dve sekundi pred koncem pa je bila šentjurski zasedbi dosojena nešportna napaka in domači so prišli do zmage.

Šentjurčani so v prvem polčasu prevladovali in največ vodili ob 40:49, ob polčasu pa vodili za šest točk. Tretjo četrtino so začeli z 8 zgrešenimi meti, kar so domači kaznovali in pri 58:55 prešli v vodstvo. Majhno prednost so vzdrževali vse do konca.

Ilirija : Šentjur 83:80

Kureš 16 in Orel 16, Mulalić 13, …; Belko 21, Lapornik 16, Durnik 13 in Kakar 13, …

Standings provided by Sofascore

V ponedeljek bodo Podčetrtani ob 18. uri začeli domačo tekmo s Hopsi. Šentjur bo v sredo vnaprej igral domačo tekmo 10. kola proti Krki. Tekma bo ob 20.45, in sicer na OŠ Blaža Kocena Ponikva.