Rogaška zapravila prednost in izgubila v zadnji sekundi

Košarkarji Rogaške so na gostovanju pri polzelskih Hopsih v postavi znova imeli kapetana Patrika Tabaka, a trener Dragiša Drobnjak ni mogel računati na Davida Kralja.

Domači so na začetku dvakrat povedli za 7 točk, a so Slatinčani ujeli priključek. Odlično je začel Njegoš Sikiraš, ki je v prvi četrtini dosegel 10 točk. Gostje so drugo četrtino dobili za 10, Domen Močnik pa jih je na začetku drugega polčasa oddaljil na 30:41. Slatinčani so manjšo prednost vzdrževali vso tretjo četrtino. V 37. minuti so se s košem Sikiraša oddaljili na 65:73. Sledil je gostujoči mrk, domači pa so s serijo 8 točk izenačili. V zadnjem napadu so Hopsi prišli do zmage.

Hopsi : Rogaška 75:73 (20:18, 10:20, 24:20, 21:15)

Robb 18, Skipper-Brown 17, Glavan 15, Petrovič 11, …; Sikiraš 23 (10 skokov), Session 14, Jugovac 12, …