Podčetrtani v zadnjih dveh minutah od izenačenja do -11

Košarkarski ples v prvi ligi se je sinoči nadaljeval v Podčetrtku, kamor so prišli igralci polzelskih Hopsov.

Domači so tekmo odprli z 9:0, prvo četrtino pa dobili z razliko 11 točk. Z enako mero so jim Polzelani, ki so bili pred tekmo edina ekipa brez zmage, v drugem kvartalu. Tudi po tretji četrtini sta bili ekipi poravnani. Stanje na semaforju je bilo izenačeno tudi po 38 minutah igre. V končnici so Hopsi vpisali 11 točk in se veselili prvega ligaškega uspeha v sezoni ter se s tem izenačili s termalci.

Domači trener Davor Brečko je komentar srečanja strnil z besedama: “Boleč poraz.”

Terme Olimia Podčetrtek : Hopsi Polzela 78:89 (24:13, 20:31, 19:19, 15:26)

Struger 17, Atanacković 15, Stoimenov 14, Malone 12, Pelko 11, …

Standings provided by Sofascore

Jutri bo Šentjur ob 20.45 na Ponikvi igral domačo tekmo z novomeško Krko. Rogaška bo v soboto gostovala na Polzeli, Podčetrtane pa ponovno čaka ponedeljkov termin – v domači dvorani bodo igrali s Triglavom.

Jutri bo v okviru povratnih tekem pokalnega tekmovanja Rogaška igrala pri novomeških Trotih. V četrtek bodo Podčetrtani gostili Konjice, tekma pa bo ob 19. uri.