Košarka: Šentjur do zmage v gosteh, Rogaška s preobratom

Zadnji konec tedna so v okviru prvoligaškega košarkarskega tekmovanja na igrišče stopile vse tri ekipe z našega območja.

V petek so Šentjurčani po treh porazih prišli do zmage, in sicer na gostovanju v Škofji Loki, kjer so v tej sezoni zbrali ekipo, ki kroji zgornji del razpredelnice.

LTH Castings : Šentjur 73:82 (13:29, 19:13, 20:17, 21:23)

Jurič 30, Zupan 14, Kakar 10, …

Rogaška je v soboto gostila Kranjčane, ki so bili veliko večino tekme v vodstvu. Gostje so v 37. minuti zadeli za 63:67, nakar niso več zadeli, Slatinčani pa so se s serijo 9 točk v izteku srečanja veselili zmage.

Rogaška : ECE Triglav 72:67 (13:16, 25:23, 15:21, 19:7)

Sikiraš 18, Močnik 13, Session 13 (13 skokov), …

Podčetrtani so v domači dvorani v soboto gostili ljubljansko Ilirijo, kjer je kar šest igralcev doseglo dvomestno število točk. Domači so sicer dobro začeli in v prvi četrtini večkrat vodili za 8 točk. Nekaj časa sta bili ekipi skupaj, ob koncu polčasa pa so se gostje malo oddaljili in v tretjem kvartalu vodili za največ 14 toč. Na začetku zadnje četrtine so termalci znižali na 61:64. Ilirija je sredi tega dela igre povedla za 10. V 38. minuti je bilo na semaforju 76:70, končnica pa je vseeno pripadla gostom.

Terme Olimia Podčetrtek : Ilirija 77:87 (24:26, 14:21, 18:17, 21:23)

Atanacković 29, Malone 15, …

Pri gostih je 11 točk prispeval Mestinjčan Tadej Ferme.

Standings provided by Sofascore

V sredo bodo Šentjurčani gostovali v Domžalah. Rogaška bo v soboto igrala domačo tekmo z Ilirijo. Podčetrtani bodo tekmo s Škofjeločani igrali v ponedeljek.