39 minut prednosti Podčetrtanov v Novem mestu ni zadostovalo za zmago

V nedeljski tekmi državne košarkarskega prvenstva je bila ekipa iz Podčetrtka na gostovanju pri prvouvščeni ekipi v Novem mestu na pragu zmage in s tem precejšnjega presenečenja. Domači so dve točki za edino vodstvo osvojili s trojko v zadnji sekundi igre.

Termalci so začeli odlično in v 9. minuti povedli s 15:30. Dolenjci so v 15. minuti prišli na tri točke zaostanka, gostje pa so njihovo pobudo zaustavili in ob polčasu vodili za 11. Podobno je bilo v tretji četrtini, domači so prišli na tri točke zaostanka, gostje so znova povedli za 11, pred zadnjo četrtino pa je bilo 67:72. V 33. minuti je bila prednost gostov le še točka. Podčetrtani so v 37. minuti z atraktivno akcijo pobegnili na 77:85. Tričetrt minute pred koncem je Jure Pelko zadel za 87:91, 10 sekund do konca pa je zadel enega od dveh prostih metov za 90:92. Domači so desetinko pred koncem zadeli trojko in se veselili zmage.

Krka : Terme Olimia Podčetrtek 93:92 (22:30, 18:21, 27:21, 26:20)

Radovanović 20, …; Stoimenov 18, Atanacković 16, Struger 15, Pelko 14, Livadić 13, …

Standings provided by Sofascore

Ekipa Šentjurja je v soboto izgubila domače srečanje v Štorah. Rogaška bo danes ob 18. uri začela tekmo v Škofji Loki.