Šentjurčani še do druge zmage, Podčetrtku sosedski derbi

V 3. krogu državnega prvenstva so košarkarji Šentjurja gostovali na Polzeli, v Podčetrtku pa so na sosedskem dvoboju termalci gostili Rogaško. Šentjurčani so vknjižili še drugo zaporedno zmago, Podčetrtani pa so slavili na lokalnem derbiju.

Hopsi Polzela : Šentjur 73:78 (19:20, 14:26, 21:17, 19:15)

Šentjur: Belko 17, Jurič 15, Iyiola in Durnik 10, Čevizović 8, Lapornik 7, Benić 6, Sebič 5

Šentjurčani so nekoliko slabše odprli srečanje, a nato v zadnji minuti prve četrtine spreobrnili izid v svojo korist (19:20). V drugem delu igre so varovanci Petra Markovinoviča na račun uspešnih metov z razdalje ušli na visokih 19 točk prednosti (21:40).

Polzelani so v zadnji četrtini spisali preobrat in po dolgem času znova prevzeli vodstvo (68:67). Vendarle so bili košarkarji Šentjurja bolj zbrani v končnici, kar jih je privedlo do zmage z izidom 73:78. Najbolj strelsko razpoložena sta bila Nal Belko in Marko Jurič.

Terme Olimia Podčetrtek : Rogaška 91:84 (25:21, 25:25, 20:17, 21:21)

Podčetrtek: Livadić 22, Stoimenov 18, Atanacković 12, Pelko 11, Malone 10, Švigelj 9, Struger 6, Bizjak 3
Rogaška: Kralj 23, Session 16, Kotnik in Tabak 12, Sikiraš 11, Božak 5, Jugovac in Močnik 2, Čebular 1

Prva četrtina lokalnega derbija v Podčetrtku je potekala izredno izenačeno. Nobena izmed ekip si ni uspela priigrati kakšne občutnejše prednosti. Vendarle so nato pobudo prevzeli domači košarkarji, ki so se odlepili na 12 točk (37:25).

Rogaška je v zadnjo fazo tekme vstopila z zaostankom 7 točk (70:63), ki ga ni uspela nadoknaditi. Termalci so tako prvič v letošnji sezoni okusi slast zmage, ki je bila na račun sosedskega tekmeca še toliko slajša. V taboru Podčetrtka sta izstopala Reuf Livadić in Aleksandar Ivanov Stoimenov, pri Rogaški pa David Kralj.

V naslednjem krogu bodo Podčetrtani gostovali v Šenčurju, na našem območju pa sledi nov lokalni derbi med Šentjurjem in Rogaško.