Košarkarji Šentjurja dominirali na lokalnem derbiju v Podčetrtku: izjemna predstava Lapornika

Drugi krog državnega košarkarskega prvenstva so sklenili košarkarji Podčetrtka in Šentjurja. Lokalni derbi je bil povsem v luči Šentjurčanov, ki so zasluženo slavili, prav tako pa je z zmago nad zasedbo iz Škofje Loke slavila Rogaška.

Terme Olimia Podčetrtek : Šentjur 67:94 (21:21, 15:27, 9:24, 22:22)

Podčetrtek: Atanacković 17, Bizjak 10, Švigelj 9, Stoimenov 7, Livadić 6, Pelko in Malone 5, Škorjanc in Struger 4

Šentjur: Lapornik 27, Jurič 20, Belko 14, Iyiola 12, Benić 7, Durnik 6, Čevizović in Gunzek 3, Sebič 2

Skoraj tri minute so gledalci v Podčetrtku čakali na prvi koš, ki ga je nato vendarle dosegel Reuf Livadić. Šentjurčani, ki so zgrešili uvodnih šest metov, so za svoje prve točke potrebovali več kot 5 minut (9:2).

Po nekoliko bolj zadržanem uvodu, so se košarkarji na obeh straneh sprostili in začeli precej bolje zaključevati napade, nekajkrat tudi na atraktiven način. Šentjurčani so se znašli v zaostanku devetih točk (21:12), vendarle pa so do konca prve četrtine z devetimi zaporednimi točkami uspeli izid poravnati (21:21).

V drugi četrtini je Šentjur s trojko Luke Lapornika, ki je v tistem trenutku prispeval skoraj polovico vseh šentjurskih točk, prišel do prvega vodstva na tekmi (26:27). Povratnik v šentjursko zasedbo iz francoskega Chalona je nato s svojo peto zadeto trojko popeljal varovance Petra Markovinoviča do vodstva z dvomestnim številom (34:46).

Šentjurčani so tudi v drugem polčasu nadaljevali s sijajno predstavo, Podčetrtku pa so se odlepili na kar 21 točk (38:59). Pred zaključkom tretje četrtine je Šentjur povedel že za 31 točk (41:72), tekma pa je bila tako predčasno odločena.

Po tistem visokem porazu na uvodnem dejanju proti Krki, je zasedba Šentjurja tokrat prikazala povsem drug obraz in slavila z visokih 67:94. Lapornik je svojo revolveraško predstavo končal kot najboljši strelec s 27 točkami in kar sedmimi uspešnimi meti z razdalje. V domačem taboru je bil najbolj uspešen Simo Atanacković.

Prva zmaga v letošnji sezoni tudi za Rogaško

Košarkarji Rogaške so bili na delu že v soboto, ko so gostili zasedbo LTH Castingsa. Škofjeločane so ugnali s 96:79, najbolj strelsko razpoložen v slatinskem taboru pa je bil Njegoš Sikiraš.

Rogaška : LTH Castings 96:79 (22:23, 27:18, 18:20, 29:18)

Rogaška: Sikiraš 18, Session 16, Tabak in Kralj 15, Čebular 10, Jugovac 7, Božak 6, Kotnik 5, Colnarič in Močnik 2

V naslednjem krogu čaka Podčetrtek nov lokalni derbi, tokrat bodo gostili Rogaško, Šentjur pa bo gostoval pri Polzeli.