Vse tri košarkarske ekipe iz naše regije končnico odprle s porazom

V košarkarskem državnem prvenstvu se je zaključil redni del, pričela pa se je končnica, kamor so se uvrstili tudi vsi trije klubi iz naše regije. Za nasprotnike so dobili tri na papirju najmočnejše ekipe in tako so Šentjur, Podčetrtek ter Rogaška končnico odprli s porazom.

Šentjur : Cedevita Olimpija 74:81 (16:22, 27:15, 20:20, 11:24)

Strelci Šentjurja: Nemanič 20, Dunn-Martin 17, Rikalo in Držić 12, Tomažič 9, Craig 4

Šentjurčani so izmed vseh treh ekip bili še najbližje temu, da spišejo presenečenje in pridejo do zmage na prvi tekmi četrtfinala. Ob glasni podpori polne dvorane so namreč precej namučili aktualne državne prvake iz Ljubljane.

Šentjur je na račun odlične igre v drugi četrtini 13 minut pred koncem srečanja vodil za 11 točk. Vendarle so Ljubljančani nato v zadnji četrtini prestavili v višjo prestavo, do izraza pa je prišla tudi daljša klop Olimpije, ki je tako rezultat preobrnila na končnih 74:81.

Rok Nemanič je bil najbolj razpoložen posameznik Šentjurja, dosegel je 20 točk. Druga tekma, ki bo hkrati lahko že usodna, bo v ponedeljek v Ljubljani.

Helios Suns : Rogaška 89:71 (26:14, 17:27, 23:21, 23:9)

Strelci Rogaške: Špan 15, Miličević 14, Durnik in Sivka 10, Jean-Baptiste 9, Močnik 7, Tabak in Kavkler 3

Košarkarji Rogaške so se v prvih treh četrtinah dobro kosali z Domžalčani. V zadnji del so tako vstopili z nizkim zaostankom 6 točk, toda domači so nato odločilno razliko napravili v zadnji četrtini, ki so jo dobili s 23:9.

Najbolj razpoložena posameznika v taboru Rogaške sta bila Jure Špan in Ivan Miličević. Druga tekma bo v nedeljo v Rogaški Slatini.

Krka : Terme Olimia Podčetrtek 113:78 (25:27, 21:19, 40:14, 27:18)

Strelci Podčetrtka: Kosič 17, Čebular in Tadić 13, Atanacković 11, Muratović 10, Stoimenov 6, Strnad 4, Škorjanc in Bizjak 2

Po prvem delu tekme je košarkarjem Podčetrtka sicer dobro kazalo, saj sta bili ekipi rezultatsko poravnani (46:46). Vendarle pa je sledila neverjetna četrtrina Novomeščanov, ki so v tretji fazi tekme dosegli kar 40 točk in s tem popolnoma pokopali upe termalcev o presenečenju.

Krka je tako slavila z visokih 113:78, v taboru Podčetrtka pa je bil strelsko najbolj razpoložen Žan Kosič. Druga tekma bo v nedeljo v Podčetrtku.