Slatinčanom pripadel lokalni derbi

V zadnjem krogu rednega dela košarkarskega državnega prvenstva se je odvil lokalni derbi med Šentjurjem in Rogaško. Tekma je odločala o končni razvrstitvi pred končnico, pripadla pa je gostom.

Šentjur : Rogaška 87:92 (21:28, 15:18, 29:20, 22:26)

Strelci Šentjurja: Tomažič in Nemanič 22, Dunn-Martin 19, Craig 9, Glogovac 8, Držič 5, Rikalo 2

Strelci Rogaške: Špan 24, Durnik 18, Tabak 17, Miličević 15, Sivka 12, Jean-Baptiste 4, Močnik 2

Rogaška je nekoliko bolje odprla obračun in tako prvo četrtino dobila z 21:28. Gostje so nato v drugi četrtini ušli že na 16 točk prednosti (30:46), a je Tavian Dunn-Martin pred odmorom uspel nekoliko znižati zaostanek (36:46).

Začetek drugega polčasa je potekal po notah Šentjurčanov, ki so se pred vstopom v zadnjo četrtino približali na minimalni zaostanek (65:66). V zadnji fazi tekme so domači košarkarji prišli do svojega prvega vodstva (70:69).

Dve minuti pred koncem tekme je Rok Nemanič zadel met za tri točke, a sta za zmago Rogaške na drugi strani poskrbela Patrik Tabak in Ivan Miličević, ki je zadel oba prosta meta. Slatinčani so tako slavili s 87:92 in z zmago prehiteli Šentjur. Pri gostujoči zasedbi je bil najbolj razpoložen Jure Špan, ki je dosegel 24 točk, pri domačih pa Tim Tomažič, ki je 22 točkam dodal še 11 skokov.

Rogaška bo tako v končnico vstopila s četrtega mesta in se bo pomerila s Heliosom, Šentjur pa s šestega ali sedmega, udaril pa se bo z Olimpijo ali Krko.