Rogaška na Primorskem od +2 do -2 in na 2. mesto 2. lige

V predpredzadnjem kolu drugoligaškega tekmovanja in v tesnem boju za vrh lestvice s Kidričani so slatinski nogometaši gostovali v Vipavski dolini, kjer so pokazali dva različna obraza.

Varovanci Oskarja Drobneta so namreč v Ajdovščini z goloma Nejca Gradišarja v 18. in Matica Marciusa v 40. minuti ob polčasu vodili z 0:2.

Po četrt ure nadaljevanja so domači znižali in v 65. minuti izenačili. To jim je dalo še več poleta, tako da so v 77. minuti povedli in v 83. poskrbeli za prednost dveh golov.

Primorje eMundia : Rogaška 4 : 2 (2:0)

Največji konkurenti za prvo mesto, ki neposredno vodi v prvo ligo, ekipa Aluminija, je v 25 kilometrov oddaljenih Biljah osvojila vse tri točke in prevzela vodstvo na razpredelnici.

V petek, 12. maja, bo v Rogaški Slatini tekma s tretjeuvrščeno Krko, teden dni pozneje pa Slatinčani potujejo k predzadnjemu Krškemu. Aluminij bo v predzadnjem kolu gostil Primorje in na koncu gostoval v Novem mestu.