Podčetrtek proti Krki izsilil tretjo tekmo, Rogaška zaključila sezono

Na drugi tekmi četrtfinala državnega košarkarskega prvenstva so košarkarji Rogaške gostili Helios iz Domžal, Podčetrtek pa Krko. Slatinčani so klonili z visoko razliko, Podčetrtek pa je presenetil favorizirane Novomeščane.

Terme Olimia Podčetrtek : Krka 92:81 (30:11, 17:24, 27:20, 18:26)

Strelci Podčetrtka: Kosič 24, Čebular 16, Strnad in Atanacković 15, Švigelj in Tadić 10, Struger 2

Košarkarji Podčetrtka so izjemno odprli tekmo in prvo četrtino dobili s kar 30:11. Krka je sicer do odmora uspela nekoliko znižati zaostanek, toda termalci so kljub temu prvi polčas končali z 12 točkami naskoka.

Podčetrtani so si pred zadnjo fazo tekme priigrali zanesljivo prednost 19 točk (74:55), ki so jo uspeli zadržati do konca srečanja. Tako so izid v zmagah poravnali na 1:1, o preboju v polfinale pa bo odločala tretja tekma, ki bo že v torek. Pri domačih je bil tokrat najbolj strelsko razpoložen Žan Kosič, dvojni dvojček pa je prispeval Nikola Tadić.

Rogaška : Helios Suns 56:94 (11:20, 22:22, 8:24, 15:28)

Strelci Rogaške: Špan 14, Tabak 13, Jean-Baptiste 9, Sivka 8, Durnik 4, Močnik in Miličević 3, Kavkler 2

Slatinčani so dobro odprli tekmo in si v tem času ustvarili tudi svojo najvišjo prednost, nato pa je vajeti igre prevzela zasedba iz Domžal. Rogaška je na odmor odšla z zaostankom 9 točk (33:42). Dominacija Heliosa se je v drugem polčasu le še stopnjevala.

Tako je razlika v zaključku tretje četrtine narasla na več kot 20 točk (39:61), vrhunec pa je domžalska prednost dosegla prav ob koncu tekme. Rogaška je tako še na drugi četrtfinalni tekmi klonila in se od letošnje sezone s tem tudi poslavlja. Jure Špan in Patrik Tabak sta bila edina košarkarja v domačem taboru, ki sta dosegla dvomestno število točk.