Obsoteljski derbi pripadel Rogaški

V 26. kolu državnega košarkarskega prvenstva sta se srečali obe obsoteljski zasedbi. Pomembno zmago za razvrstitev pred končnico so dosegli Slatinčani.

Srečanje ni pritegnilo večjega zanimanja občinstva, ekipi pa sta bili prvi polčas precej skupaj. Podčetrtani so sredi tretje četrtine povedli za 7 točk, a je Rogaška vrnila s serijo 12 točk. Slatinčani so bili bolj odločni na začetku zadnjega kvartala in povedli za 13. Po trojki mladega domačega centra Staša Sivke za 90:76 je bilo srečanje odločeno.

Rogaška : Terme Olimia Podčetrtek 94:84 (30:25, 23:26, 20:16, 21:17)

Rogaška: Durnik 31, Miličević 20, Jean-Baptiste in Tabak 12, Sivka 9, Špan 8, Močnik 2

TO Podčetrtek: Čebular 26, Kosič 21, Atanacković 14, Tadić 8, Švigelj 7, Muratović 5, Škorjanc 2, Strnad 1

V zadnji tekmi pred končnico bodo 6. maja Slatinčani gostovali v Šentjurju. Dan kasneje po v Podčetrtku tekma z Laščani.