Konec sezone tudi za košarkarje Šentjurja

Košarkarji Šentjurja so na drugi četrtfinalni tekmi državnega prvenstva gostovali v ljubljanskih Stožicah, kjer so moči merili z Olimpijo. Tudi tokrat so do zmage prišli Ljubljančani, Šentjur pa je s tem zaključil svojo pot v letošnji sezoni.

Cedevita Olimpija : Šentjur 91:65 (20:16, 27:12, 26:18, 18:19)

Strelci Šentjurja: Dunn-Martin 28, Nemanič 10, Craig 9, Tomažič 6, Naprudnik 4, Glogovac in Držić 3, Rikalo 2

Šentjurčani so dobro odprli tekmo in večji del prve četrtine bili v vodstvu, v zaključku pa je domači igralec Mirko Mulalić poskrbel za vodstvo Olimpije pred začetkom druge četrtine (20:16). Domača zasedba je v drugi fazi tekme stopila na plin in ušla na 20 točk prednosti (41:21).

Tudi v tretji četrtini se je dominacija ekipe iz prestolnice nadaljevala, prednost pa je pred zadnjo četrtino znašala že kar 27 točk (73:46). S tem so Ljubljančani pokopali vse upe šentjurskega moštva o tretji tekmi. Olimpija je na koncu slavila z 91:65, Šentjurčani pa se s tem od te sezone poslavljajo. Najbolj razpoložen košarkar Šentjurja je bil Tavian Dunn-Martin, ki je dosegel kar 28 točk, torej kar 43 % vseh točk šentjurske ekipe.