Tekmovanje v Rogaški Slatini uspešno za številne mlade karateiste iz naše regije

Zadnjo nedeljo v mesecu marcu se je v športni dvorani v Rogaški Slatini odvilo tekmovanje državnega nivoja – Rogaška Slatina open 2023, ki ga je organiziral Karate klub Kozjansko in Obsotelje. Udeležilo se ga je 178 tekmovalcev iz 23 slovenskih kubov, opravili pa so kar 232 nastopov.

Na tekmovanju, ki ga je uradno otvoril podžupan občine Rogaška Slatina Janez Božak, so se predstavili številni člani KK Bushido, KK Rogaška Slatina in KK Kozjansko in Obsotelje. S strani organizatorja so nastopili Ela Droždan Volf, Vanna Vilk Petanjek, Alex Gerečnik, Luka Bele, Izak Lipnik, Benjamin Herman, Lea Bele, Križnik Anže, Vita krivec, Miha Jurak, Zara Krivec, Andraž in Filip Lotrič, Lili Križnik, Tilen Majer, Ajsel in Arlin Shabani, Leon in Lara Sodin, Tilen Prah in Grega Zbil.

Zlato medaljo so osvojili Vid Šuster, Hamza Nišić, Mia Mastnak (KK Bushido), Lovro Petan, Iza Kamenšek, Zarja Petan, Ares Šahinović in Mitja Kuraj (KK Rogaška Slatina).

Srebrno kolajno so si priborili Noa Čuček, Gaj Gajšek, Hamza Nišić, Oskar Trupej, Žiga Žerdoner, Alja Tramšek, Aleks Tramšek (KK Bushido), Jan Klemenčič, Mitja Kuraj, Tara Škrablin in Taj Krumpak (KK Rogaška Slatina).

Tretje mesto pa so zasedli Nedin Avdibašić, Žan Seidl, Vid Strašek, Jan Šuster, Žiga Žerdoner, Nera Gajšek (KK Bushido), Ažbe Gobec, Gabriel Vnučec in Mihael Vnučec (KK Rogaška Slatina).

Ekipno je ekipa Bushido 1 (Gaj Gajšek, Vid in Jan Šuster) osvojila 1. mesto, ekipa Bushido 2 (Hamza Nišić, Vid Strašek, Žan Seidl), ekipa KK Rogaška Slatina (Lovro Petan, Taj Krumpak, Ares Šahinović) pa 3. mesto.

Ob zaključku tekmovanja, so podelili tudi kristalne okvirje Steklarne Rogaška, za najboljše tri klube po skupnem seštevku tega tekmovanja – prvo mesto so osvojili KK Brežice, drugo mesto KK Radeče in tretje KK Bushido, medtem, ko organizatorski klub ni sodeloval v seštevku.