Šentjur, Podčetrtek in Rogaška s porazom proti vodilni trojici

V 24. krogu državnega prvenstva je Rogaška gostovala pri Šenčurju, Podčetrtek v Domžalah pri Heliosu, Šentjur pa v Novem mestu pri Krki. Vse tri ekipe iz naše regije so vpisale poraz proti omenjeni trojici, ki zaseda vrh lestvice.

GGD Šenčur : Rogaška 92:73 (28:14, 28:24, 20:17, 16:18)

Strelci Rogaške: Durnik 25, Špan 17, Sivka 13, Tabak 7, Jean-Baptiste 6, Miličević 3, Močnik 2

Šenčur je že po prvi četrtini močno ušel Slatinčanom in s tem upravičil vlogo favorita. Njihova prednost je nato še dodatno narasla na več kot 20 točk. Košarkarji iz mesta termalnih vrelcev so se v drugem polčasu vendarle malce prebudili, toda kakšnega preobrata jim ni uspelo napraviti.

Rogaška je tako v Šenčurju vpisala svoj štirinajsti poraz, končni izid pa je znašal 92:73. Pri Slatinčanih je bil najbolj razpoložen Urban Durnik. Naslednja preizkušnja Rogaško čaka v nedeljo, ko bodo gostili zadnjo ekipo lige iz Laškega.

Helios Suns : Terme Olimia Podčetrtek 86:81 (19:13, 21:22, 18:19, 28:27)

Strelci Podčetrtka: Atanacković 26, Tadić 15, Kosič 14, Švigelj in Strnad 8, Stoimenov 5, Muratović 3, Struger 2

Podčetrtani so skozi večji del obračuna uspešno parirali favoriziranemu Heliosu. Upad zbranosti Podčetrtka je v zaključku prvega polčasa Domžalčanom omogočil, da so rahlo ušli, a so v nadaljevanju obračuna termalci ujeli priključek. V drugem delu sta ekipi bili izenačen in enakovreden boj.

Minuto in 22 sekund do konca tekme je Podčetrtek uspel izid poravnati (79:79), a je sledil delni izid Heliosa 5:0, ki je bil nato usoden za termalce. Podčetrtek je tako klonil z rezultatom 86:81, najbolj razpoložen pa je bil Simo Atanacković, ki je 26 točkam dodal še 10 skokov. V ponedeljek bodo Podčetrtani gostili Šenčur.

Krka : Šentjur 93:86 (16:34, 30:18, 20:9, 27:25)

Strelci Šentjurja: Dunn-Martin 33, Tomažič 20, Zupan in Nemanič 12, Craig 6, Glogovac 3

Šentjurčani so na uvodu tekme povsem presenetili Novomeščane in prvo četrtino dobili s kar 16:34. Vendarle se je Krka uspela pobrati in v naslednjih dveh četrtinah povsem obrniti obračun v svojo korist. Šentjur se je sicer v zaključku tekme približal na minimalni zaostanek, toda v zadnjih minutah so jim pošle moči, Krka pa je tako prekinila njihov niz štirih zmag.

Končni izid je znašal 93:86, najbolj učinkovit pa je bil prvi strelec lige Tavian Dunn-Martin. Omeniti velja tudi Tima Tomažiča, ki je 20 točkam dodal še 11 skokov. V soboto Šentjurčane čaka zahteven dvoboj s Heliosom.