Pestro atletsko dogajanje v Kozjem

V Kozjem se je v soboto odvil Atletski miting Šentjur 2023, Državno prvenstvo za vse kategorije v dolgih tekih in Državno prvenstvo Slovenije za vse kategorije v tekmovalni hoji. Atletski dan je potekal v organizaciji Atletskega kluba Asfalt Kovač Šentjur.

Zaradi rekonstrukcije atletskega stadiona v Šentjurju so tokrat atleti gostovali v Kozjem. Celodnevni atletski spored je z obiskom pozdravila tudi županja Milenca Kranjc. Na tekmovanjih je sodelovalo skoraj 300 atletinj in atletov iz vse Slovenije, med njimi tudi številni člani šentjurskega atletskega kluba.

Na 19. Atletskem mitingu Šentjur je Filip Lakner v teku na 600 m zasedel 8. mesto. V teku na 200 m med pionirkami U16 je Teja Amon osvojila 14. mesto, Doroteja Rajh 18. mesto, Ema Petrovič pa 21. mesto. Tilen Pajk je v teku na 200 m pionirji U14 zasedel 7. mesto, Žana Pajk pa je bila 13. v teku na 200 m pionirke U14 in 10. v metu vortexa.

Na Prvenstvu Slovenije v dolgih tekih je Jakob Cmok v teku na 10.000 m med mlajšimi mladinci zasedel 4. mesto. Prav tako je na 4. mestu pristal Val Filej v teku na 5.000 m med pionirji U16.