Odlične predstave mladih šmarskih košarkaric in košarkarjev v Bosni

Prejšnji konec tedna so se mladi košarkarji in košarkarice Košarkarskega kluba Jelša v Sarajevu udeležili štiridnevnega mednarodnega turnirja

Mednarodni turnir je za večino igralcev in igralk šmarskega kolektiva predstavljal prvi stik z mednarodnim nivojem košarke.

V dekliški selekciji do 16 let je sodelovalo 8 ekip iz Slovenije in  Bosne in Hercegovine, v fantovski pa 28.

V nedeljo so tekmovanje zaključila dekleta in z odlično predstavo osvojila  prvo mesto po tesni zmagi proti ekipi VBO Maribor.

Za Jelšo so nastopile Anja Močnik, Zala Kobilšek, Laura Aračič, Nina Sovinc, Maša Krivokapič, Eva Volovšek in Mia Jančič.

Mia je bila izbrana za najbolj koristno igralko turnirja v svoji starostni skupini.

Dečki so v kategoriji do 16 let ugnali ekipo Beograd II in Helios Suns ter osvojili prvo mesto v skupini in se tako uvrstili med najboljšo osmerico.

Za šmarsko vrsto so nastopilil Samo Šprajc, Vid Žolgar, Jakob Gobec, Patrik Johan, Matic Prah, Edin Chekovikj, Tai Rodič, Gašper Rovišnjak in Jakob Šimunič.

Ekipe sta vodili trenerki Pija Šilec in Katarina Rumpf.

vse slike: KK Jelša