Letošnji četrti šahovski turnir v Kozjem z visoko udeležbo

Ta četrtek se je s četrtim letošnjim turnirjem nadaljeval šahovski cikel za Pokal Kozjega 2023 v organizaciji šahovske sekcije Kozje.

Udeležba na četrtem turnirju je bila zelo visoka, saj se ga je udeležilo dvajset igralcev. Drugo letošnjo zmago si je priigral Ivan Sušin iz Šahovskega kluba Brežice, ki je v sedmih partijah zbral 6,5 točke. Na drugo mesto se je s petimi točkami uvrstil Primož Kranjec iz Sevnice, za manjše presenečenje pa je poskrbel Tilen Ivanoš iz Rogaške Slatine, ki je s prav tako petimi točkami osvojil tretje mesto. V konkurenci mladincev do 15 let je bil tokrat najboljši Kristjan Kodrič Plevnik iz ŠK Triglav Krško, drugi je bil Bor Gradišek iz Celjskega ŠK, ki je bil tudi najboljši član domače sekcije, tretji pa Alen Keber iz ŠK Trebnje BMP.

Ivan Sušin je z zmago precej povečal svoje vodstvo v skupnem seštevku po četrtem izmed devetih turnirjev. Na drugem mestu ostaja Kristjan Kodrič Plevnik, na tretje pa se je prebil Primož Kranjec, ki je prehitel očeta Tonija. Pokala Kozjega 2023, ki se bo s petim turnirjem nadaljeval 18. maja, se je do zdaj udeležilo 28 različnih šahistov.