Četrta zaporedna zmaga Šentjurja, poraz Podčetrtka proti vodilni Krki

V 23. krogu državnega prvenstva so košarkarji Šentjurja gostili Škofjo Loko, Podčetrtani pa vodilno Krko. Šentjurčani so zabeležili še četrto zaporedno zmago, v taboru Podčetrtka pa so morali priznati premoč Novomeščanom.

Šentjur : LTH Castings 91:75 (22:21, 17:21, 28:21, 24:12)
Strelci Šentjurja: Dunn-Martin 27, Nemanič in Glogovac 19, Tomažič 16, Craig 8, Zupan 2

Šentjurčani so bili večji del prve četrtine v vodstvu, tik pred koncem pa so se gostje približali na minimalni zaostanek (22:21). Druga četrtina je nato pripadla Škofjeločanom, ki so na odmor odšli s prednostjo 3 točk (39:42). Ekipi sta bili dokaj izenačeni tudi ob vstopu v zadnji del tekme, ko je bil rezultat 67:63.

Sledil je neverjeten niz košarkarjev Šentjurja, ki so napravili delni izid 19:0 in tako ušli na 21 točk prednosti. To jim je prineslo dvanajsto zmago, s katero so si tudi teoretično zagotovili mesto v četrtfinalu. Končni izid je znašal 91:75, znova pa je bil izredno razigran Tavian Dunn-Martin, ki je dosegel 27 točk.

Šentjur tako še naprej zaseda četrto mesto, 19. aprila pa jih čaka gostovanje v Novem mestu pri Krki.

Terme Olimia Podčetrtek : Krka 93:117 (20:37, 22:28, 24:22, 27:30)

Strelci Podčetrtka: Škorjanc 21, Atanacković 20, Čebular 13, Struger 11, Švigelj in Bizjak 9, Kosič 6, Tadić 3, Muratović 1

Krka si je že po prvi četrtini priigrala visoko prednost, ki jim je močno olajšala pot do nove zmage. Ob odmoru so termalci tako zaostajali že za visokih 23 točk, pravega odgovora na razigran napad Novomeščanov pa nikakor niso našli (42:65).

Rušilni vlak Krke se je v drugem polčasu nekoliko zaustavil, toda kljub temu so dosegli rekordno število točk v aktualni sezoni. Končni rezultat je namreč znašal 93:117. Pri Podčetrtku sta bila najbolj razpoložena Gašper Škorjanc (21 točk) in Simo Atanacković (20 točk).

Podčetrtek so ob dvanajstem porazu doletele tudi tri denarne kazni, in sicer zaradi tretjega primera nastopa ekipe v neenotni opremi (80 evrov), zaradi nešportnega vedenja brisalca parketa (40 evrov) in zaradi ponovnega nešportnega vedenja navijačev (40 evrov). Kljub temu še naprej ostajajo na petem mestu, jih pa 19. aprila čaka nov zahteven obračun, ko bodo gostovali v Domžalah pri Heliosu.