Zmaga za vse tri košarkarske prvoligaše iz naše regije

V 21. krogu državnega prvenstva so košarkarji Rogaške gostili Škofjeločane, Šentjur Ilirijo, Podčetrtek pa Polzelo. Vse tri ekipe z naše regije so vknjižile zmago.

Rogaška : LTH Castings 94:93 (28:21, 26:28, 19:24, 21:20)

Strelci Rogaške: Jean-Baptiste 24, Špan 20, Durnik 16, Tabak 15, Miličević 8, Močnik 7, Sivka 4

Slatinčani so po prvi četrtini upravičili vlogo favorita in povedli z 28:21. Kljub temu so gostje dobili naslednji dve četrtini, moštvi pa sta v zadnjo fazo tekme vstopili povsem poravnani (73:73). Infarktna tekma se je odločala v zadnjih sekundah.

Patrik Tabak je namreč 7 sekund pred koncem srečanja dosegel koš, ki je Rogaško popeljal v minimalno prednost. To se je na koncu izkazalo tudi za postavitev končnega izida, saj košarkarji LTH Castingsa niso uspeli uspešno zaključiti zadnjega napada.

Rogaška je slavila s 94:93, v napadu pa je bil najbolj učinkovit David Jean-Baptiste. Omeniti velja tudi Jureta Špana, ki je ob 20 točkah prispeval še 10 podaj. Slatinčani so tako dosegli deseto zmago v tej sezoni in zasedajo peto mesto. V petek bodo gostovali v Novem Mestu pri Krki.

Šentjur : Ilirija 99:73 (19:8, 26:29, 29:18, 25:18)

Strelci Šentjurja: Dunn-Martin 23, Glogovac 20, Tomažič 17, Nemanič 16, Craig 10, Rikalo 6, Penca 3, Kroflič 2

Šentjurčani so povsem nadigrali nasprotnika iz slovenske prestolnice. V vodstvu so bili praktično od prve do zadnje minute srečanja. Že po koncu tretje četrtine so razblinili vse dvome o zmagovalcu, ko so povedli za 19 točk (74:55).

Svojo prednost so v zadnjem delu tekme le še povečali in na koncu slavili z 99:73. Največ točk v taboru Šentjurja je prispeval Tavian Dunn-Martin, Tim Tomažič pa je s 17 točkami in  15 skoki v statistiko vpisal dvojni dvojček. Tudi Šentjurčani so prišli do desete zmage in tako zasedajo šesto mesto. V nedeljo jih čaka gostovanje na Polzeli.

Terme Olimia Podčetrtek : Hopsi Polzela 81:77 (25:22, 19:14, 9:21, 28:20)

Strelci Podčetrtka: Škorjanc 17, Kosič in Tadić 13, Atanacković 12, Čebular 9, Struger 7, Stoimenov 5, Švigelj 3, Strnad 2

Podčetrtani so po vodstvu z 8 točkami ob polčasu (44:36), nato v tretji četrtini povsem padli v igri in se pred zadnjim delom tekme znašli v zaostanku za 4 točke (53:57). Izredno izenačen dvoboj so Podčetrtčani spreobrnili sebi v prid v dveh minutah zadnje četrtine, ko so napravili delni izid 11:2 in tako povedli z 72:63.

Vodstvo so uspeli zadržati do konca in slaviti s končnih 81:77. Največ točk je ob enajsti zmagi termalcev prispeval Gašper Škorjanc. Podčetrtek še naprej ohranja četrto mesto na lestvici, v naslednjem krogu pa bodo gostovali v Škofji Loki.