Še tretji zmagovalec na tretjem letošnjem turnirju

V četrtek, 23. marca, se je s tretjim letošnjim turnirjem nadaljeval šahovski cikel za Pokal Kozjega 2023 v organizaciji šahovske sekcije Kozje.

Tretjega  turnirja se je udeležilo 15 šahistov, kar je manj kot prvih dveh in je nekje na nivoju udeležbe na lanskih turnirjih.

Kot poroča Roman Gradišek iz Športne zveze Kozje so na tretjem turnirju letos dobili še tretjega različnega zmagovalca. S šestimi osvojenimi točkami v sedmih krogih je zmagovalec postal Toni Kranjec iz Sevnice. Pol točke manj je zbral drugouvrščeni Ivan Gmajner iz Šahovskega kluba Triglav Krško, pet točk pa tretjeuvrščeni Ivan Sušin iz Šahovskega kluba Brežice.

V konkurenci mladincev do 15 let je bil tokrat najboljši skupno četrtouvrščeni  Bor Gradišek (Celjski ŠK), ki je bil tudi najboljši domačin. Drugi med mladinci je bil Kristjan Kodrič Plevnik iz ŠK Triglav Krško, tretji pa Alen Keber (ŠK Trebnje BMP).

Ivan Sušin je prevzel vodstvo v skupnem seštevku po tretjem izmed devetih turnirjev. Na drugo mesto je zdrsnil Kristjan Kodrič Plevnik, na tretje pa se je povzpel tokratni zmagovalec Toni Kranjec. Pokala Kozjega 2023, ki se bo s četrtim turnirjem nadaljeval 27. aprila, se je do zdaj udeležilo 26 različnih šahistov.