Šentjurski atletski klub ima novo državno podprvakinjo

V soboto se je v Novem Mestu odvilo Prvenstvo Slovenije, kjer so bili prisotni tudi atleti Atletskega kluba Asfalt Kovač Šentjur. Pričetek atletske tekmovalne sezone 2023 so otvorili zelo uspešno.

Na Prvenstvu Slovenije v dvorani za kategorijo mlajših mladincev (U18) je za največ veselja poskrbela Urška Ogrizek, ki je tekmovala v teku na 60m. Že v kvalifikacijah je dosegla nov absolutni klubski rekord (7,82s), ki pa ga je v finalnem teku še dodatno izboljšala (7,77). To je zadostovalo za naslov državne podprvakinje.

Tudi prejšnji rekord je bil v lasti Urške, je pa nov dosežek tudi nov klubski rekord za kategorijo mlajših mladink, ki ga je prej imela v lasti Jolanda Ambrož vse od leta 1997.

Državna podprvakinja Urška Ogrizek

Odlično, a nehvaležno 4. mesto je osvojil Filip Cmok v teku na 1500 m. Z osebnimi rekordi sta se izkazala tudi Jakob Cmok na 1500 m in Martin Artnak na 800 m. Oba sta končala na 9. mestu. V teku na 60 m sta uspešno prvič nastopili še pionirki Lara Šturbej in Doroteja Rajh.

Simon Valant, foto: Atletski klub Asfalt Kovač Šentjur/Facebook