Črn vikend za vse tri košarkarske ekipe z našega območja

14. krog državnega prvenstva ni bil ravno v znamenju košarkarskih klubov iz našega območja, saj so precej zanesljivo klonili prav vsi trije, torej Šentjur, Rogaška in Podčetrtek. Šentjurčani so morali priznati premoč Heliosu, Podčetrtek Krki, Rogaška pa Iliriji.

Helios Suns : Šentjur 92:78 (20:20) (20:18) (29:15) (23:25)
Strelci Šentjurja: Dunn-Martin 20, Tomažič 19, Zupan 13, Nemanič 12, Craig 10, Glogovac 4

Po precej enakovrednem in izenačenem prvem polčasu (40:38) je nato sledila tretja četrtina, ki je bila pogubna za šentjurske košarkarje. Helios je napravil delni izid 19:4, kar je bilo na koncu odločilnega pomena.

V zadnji fazi obračuna so se Šentjurčani uspeli nekoliko približati, ko se je razigral Tavian Dunn-Martin, toda zaostanek je bil previsok. Austin Wade Luke je pri domačinih zbral kar 20 asistenc in bilo tako eden izmed glavnih ”krivcev” za sedmi poraz Šentjurja v prvenstvu. Igralci, ki niso bili člani prve peterke so za Šentjur dosegli zgolj 4 točke.

Terme Olimia Podčetrtek : Krka 79:98 (24:16) (23:27) (9:33) (23:22)
Strelci Podčetrtka: Struger 14, Atanacković 11, Muratović 10, Švigelj in Tadić 9, Čebular 7, Kosič, Stoimenov in Boršič 5, Škorjanc 3, Strnad 1

Podčetrtani so odlično odprli obračun s favorizirano Krko. Prvo četrtino so dobili za 8 točk (24:16), v drugi pa so povedli že celo za 14 točk (36:22). Košarkarji vodilne Krke so nato prestavili v višjo prestavo in rezultat do polčasa skoraj že poravnali (47:43).

Tudi za termalce je bila usodna tretja četrtina, ki so jo izgubili z visoko razliko (9:33). Iz igre je bil uspešen zgolj Žiga Švigelj. Krka je tako košarkarjem Podčetrtka prizadejala osmi poraz v prvenstvu. Tekmo je zaznamovala tudi okvara enega od pomožnih semaforjev, kar je ekipama oteževalo spremljanje rezultata.

Ilirija : Rogaška 78:61 (17:20) (20:9) (17:16) (24:16)
Strelci Rogaške: Špan 13, Tabak in Miličević 12, Močnik 8, Durnik 7, Kraljević 4, Jean-Baptiste 3, Sivka 2

Dvoboj so bolje odprli Slatinčani, ki so povedli s 4:12. Prva četrtina je tako pripadla gostom iz Rogaške, preostanek srečanja pa so pobudo prevzeli Ljubljančani. Strelsko nerazpoloženi Slatinčani so v drugi četrtini zbrali zgolj 9 točk in tako na polčas odšli z 8 točkami zaostanka (37:29).

Ilirija je uspela zadržati prednost pred vstopom v zadnji del tekme, kjer so nato uspeli uiti že na več kot 20 točk prednosti. To je pripeljalo do sedmega poraza Rogaške v aktualnem prvenstvu.

Rogaška se sedaj nahaja na 5. mestu z enakim številom točk kot Šentjur, ki zaseda 3. mesto. Z eno zmago manj jim sledi Podčetrtek na 6. mestu. Šentjur bo v soboto na lokalnem derbiju gostil Podčetrtek, Rogaška pa Šenčur.