Rogaška brez pravih možnosti proti vodilni Krki

Košarkarji Rogaške so v 10. krogu državnega prvenstva gostili Krko, ki je še brez poraza in zaseda vodilno pozicijo na lestvici. Favorizirani Novomeščani so zanesljivo slavili.

Rogaška : Krka 60:83 (21:34) (13:18) (18:13) (8:18)

Rogaška: Močnik 12, Riley in Durnik 11, Špan 10, Miličević 7, Tabak 5, Sivka in Kraljević 2
Krka: Stipčević 20, Špan 17, Spasojević 13, Cerkvenik in Vucić 8, Stergar in Škedelj 6, Jurkovič 5

Ekipi Rogaške in Krke sta se pomerili še drugič v tej sezoni. Prvič so Novomeščani visoko slavili s kar 38 točkami razlike. Tokrat so Slatnčani izjemno odprli tekmo in povedli 7:0, toda na sceno je stopil Rok Stipčević, ki je v prvi četrtini dosegel kar 17 točk. S tem je Krko popeljal do vodstva 21:34.

Košarkarji Krke so bili neverjetni pri metih za 3 točke. Iz prvih enajstih poskusov so zadeli kar desetkrat. To je privedlo do visoke prednosti 18 točk ob polčasu (34:52), srečanje pa se je zdelo že odločeno. Domači so sicer dobili tretjo četrtino, toda s slabo učinkovitostjo v zadnjem delu tekme so pošla še tista zadnja upanja o presenečenju Rogaške. Krka je zabeležila še 10. zmago, Rogaška pa 6. poraz.

To je bila zadnja domača tekma Slatnčanov v letu 2022, 19. decembra jih čaka gostovanje v Šentjurju pri Tajfunu.