Slatinski košarkarji v prvoligaškem tekmovanju doživeli četrti poraz

Nocoj se je v večernih urah odvila tekma v okviru sedmega kola Lige NovaKBM, med Rogaško in Helios Suns, ki so v zdraviliško mesto pripotovali iz Domžal.

Košarkarji Rogaške so tako v sedmem kolu lige doživeli četrti poraz. Gostje so bolje začeli tekmo in si že do konca prve četrtine pridobili prednost desetih točk (19:29). Domačim je v drugi četrtini sicer uspelo dohiteti goste, ampak domžalski košarkarji so do polčasa vseeno zadržali prednost štirih točk. Domžalčani so tekmo zaključili s prednostjo 70:86. Rogaška tako sedaj zaseda peto mesto na lestvici, Helios Suns pa drugo.

Slatinčane čaka naslednja tekma 22. novembra, ko bodo v Rogaški gostovali KK Šentjur v okviru četrtega kroga Pokala Spar, naslednja tekma Lige NovaKBM pa jih čaka 26. novembra, ko se bodo pomerili s KK Terme Olimia Podčetrtek.

KK Rogaška : Helios Suns 70 : 86 (19:29, 20:13, 15:27, 16:17)

KK Rogaška: Močnik 17, Milčević 16, Durnik 14, Riley, 9, Špan in Tabak po 5, Jean-Baptiste in Sivka po 2.

Helios Suns: Luke 18, Buljević 17, Mahkovic 15, Mirtič in Oman po 10, Tunstall 7, Ferme 5, Bacvic 4