Rogaška Slatina in Podčetrtek neuspešna na prvih polfinalnih tekmah košarkarskega prvenstva

V Ljubljani in Domžalah sta bili odigrani prvi polfinalni tekmi Lige Nova KBM. V uvodnih prvih srečanjih sta z rezultatom 1:0 v zmagah povedli zasedbi Cedevite Olimpije in Helios Sunsov.

Drugi tekmi polfinala bosta odigrani 17. in 18. maja. Polfinale se igra na dve zmagi. Drugi polfinalni tekmi bosta 17. maja v Podčetrtku in 18. maja v Rogaški Slatini.

LIGA NOVA KBM (POLFINALE – 1. tekmi), sobota, 14. maj:

CEDEVITA OLIMPIJA (6) : ROGAŠKA (7) 93:80 (28:21, 20:21, 24:15, 21:23) *1:0
Cedevita Olimpija: Pullen 9 (2:2), Ferrell 12 (1:2), Ejim 22 (2:4), Murić 8, Auguste 13 (3:5), Blažič 4, Hodžić 4, Ščuka 6, Omić 9 (1:2), Dragić 6 (3:6).
Rogaška: Smith 11, Sivka 7, Močnik 6, Vujačić 21 (2:2), Šikanič 3, Zupan 6, Primorac 12 (3:4), Jackson 14 (5:7).

Košarkarji Cedevite Olimpije so dobili prvo polfinalno preizkušnjo v Ligi Nova KBM. Za napredovanje v finale potrebujejo še eno zmago. Naslednja tekma bo v sredo, 18. maja, v Rogaški Slatini. Zmagovalec polfinala Cedevita Olimpija – Rogaška se bo v finalu na tri zmage pomeril s boljšim iz para Helios Suns – Terme Olimia. Ljubljančani so do zmage prišli suvereno, vseeno pa so se morali zanjo potruditi bolj od pričakovanj. V prvem polčasu se domači niso oddaljili na več kot osem točk prednosti, tudi v zadnjih desetih minutah pa je zasedba Damjana Novakovića dolgo časa dihala za ovratnik favoriziranim gostiteljem. Na koncu je domači strateg Jurica Golemac izpolnil načrt; zabeležil je prvo zmago in razdelil minutažo oziroma odpočil določene posameznike. Pri Cedeviti Olimpiji je največ točk dosegel Melvin Ejim (22 točk, trojke 4:5, 7 skokov), pri Rogaški pa je bil podobno učinkovit Petar Vujačić – 21 točk, trojke 3:9. Celotna statistika tekme TUKAJ.

HELIOS SUNS (1) : TERME OLIMIA PODČETRTEK (5) 70:68 (16:24, 21:14, 19:15, 14:15) *1:0
Helios Suns: Bratec 3, Ferme 1 (1:2), Pašajlić 16 (3:5), Mirtič 3, Ervin 19 (6:6), Oman 8, Prepelič 4, Šantelj 16 (1:2).
Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 14 (1:3), Strnad 15 (4:7), Williams 9, Čebular 17 (0:1), Atanacković 13.

Košarkarji Helios Suns so le še zmago oddaljeni od drugega finala v tej sezoni. Februarja so na Kodeljevem nastopili v finalu pokala Spar, v torek pa si lahko z zmago v Podčetrtku zagotovijo še mesto v finalu Lige Nova KBM. Prvo polfinalno tekmo proti Termam Olimia so dobili v tesni končnici, v kateri so imeli bolj mirne živce in natančno roko ter nekoliko več moči, čeprav sta oba trenerja nastopila z močno okrnjenima zasedbama. Dejan Jakara je rotiral osem igralcev, Davor Brečko pa zgolj šest. Podčetrtani so dobro odprli tekmo in bili vse do konca v igri za prvo zmago proti Helios Suns v tej sezoni. Ni sem jim izšlo, saj so v zadnji minuti zgrešili tri proste mete, enega sicer namerno, ko niso imeli več možnosti za izenačenje. Carlbe Ervin je bil z 19 točkami prvi strelec tekme, Miroslav Pašajlić in Leon Šantelj sta jih dodala 16 za domače, na drugi strani pa je Sandi Čebular zbral 17 točk, Nedžad Muratović pa 14 točk in 14 skokov. Celotna statistika tekme TUKAJ.

Razpored preostalih tekem:

2 17.05.2022 18:00 Terme Olimia Podčetrtek Helios Suns ŠD Podčetrtek Sportklub
2 18.05.2022 20:00 Rogaška Cedevita Olimpija ŠD Rogaška Slatina Sportklub
3 20.05.2022 18:00 – morebitna tekma Helios Suns Terme Olimia Podčetrtek ŠD Domžale Sportklub
3 22.05.2022 20:30 – morebitna tekma Cedevita Olimpija Rogaška Hala Tivoli Sportklub

vir: KZS, Foto: KZS/alesfevzer.com