Na drugem šahovskem turnirju za Pokal Kozjega tekmovalo štirinajst šahistov

V četrtek 21. aprila se je nadaljeval peti šahovski cikel za Pokal Kozjega v organizaciji šahovske sekcije Kozje. Drugega od načrtovanih osmih turnirjev se je udeležilo štirinajst šahistov, kar je eden več kot prvega.

Po odigranih sedmih krogih v tempu pospešenega časa je bil zmagovalec isti, kot na prvem turnirju. Druge zmage se je veselil član celjskega šahovskega kluba Vid Koritnik iz Šmarja pri Jelšah, ki je osvojil šest in pol točke. Na drugo mesto se je s šestimi točkami uvrstil član ŠK Brežice Miha Grumerec iz Bistrice ob Sotli, tretjeuvrščeni član celjskega ŠK  Bor Gradišek iz Kozjega pa je osvojil štiri točke.

Po dveh odigranih turnirjih je v skupnem vodstvu cikla seveda Vid Koritnik, ki je zbral maksimalnih 60 točk, Bor Gradišek na drugem mestu zaostaja šest točk, tretjeuvrščeni  Roman Rozman iz ŠK Ptuj pa že štirinajst točk. Tretji turnir bo na sporedu v četrtek, 26. maja.