Na karate šolski ligi na Polzeli po medaljah posegli najmlajši karateisti iz KK Bushido ter KK Kozjansko in Obsotelje

Prvo aprilsko nedeljo je v športni dvorani Hopsi v Polzeli potekala Kofukan šolska liga v karateju. Tekmovanja se je udeležilo 183 tekmovalcev, ki so opravili 372 nastopov. Na tatami je stopilo tudi več tekmovalcev iz kozjanskega Karate kluba Kozjansko in Obsotelje ter rogaškega Karate kluba Bushido.

Tekmovanja so se udeležili štirje mladi člani Karate kluba Kozjansko in Obsotelje. Ognjeni krst je imel Tilen Majer v kategoriji kata najmlajši. Zelo dobro je izkoristil svojo prvo priložnost, premagal vse nasprotnike in osvojil 1. mesto. Prav tako je na tekmovalni tatami prvič stopil Anže Križnik v športnih borbah, v kategoriji borbe malčki do 30 kg. Osvojil je 3. mesto. V isti kategoriji je nastopil tudi Andraž Lotrič, ki je izkoristil že nekaj kilometrine in osvojil 1. mesto. Kot zadnja tekmovalka pa je nastopila Lili Kržišnik v kategoriji deklice +40kg, kjer je osvojila 3. mesto. Tekmovalce sta uspešno vodila Luka Bele in Dani Lotrič.

Na šolski ligi odlični tudi rogaški karateisti

Na tatami se je prav tako pognalo 15 najmlajših tekmovalcev kluba Bushido, za veliko večino je bila to prav prva tekma. Deklici in fantje so si v bojih priborili 10 zlatih, 7 srebrnih in 13 bronastih medalj, kar je klub uvrstilo na 2. mesto v skupnem seštevku med petnajstimi nastopajočimi slovenskimi klubi. Nastopili so: Julija Tepeš, Marija Pavlović, Jan in Vid Šuster, Vid Strašek, Žan Siedl, Hamza Nišić, Nemanja Jovanović, Evan Firer, Dejvid Stankov, Žiga Žerdoner, Gaj Gajšek, Sven Fidler, Žiga Plavčak in Oskar Trupej.

Zlate medalje so dosegli: Žan Siedl – kata najmlajši, Gaj Gajšek – kata malčki, Gaj Gajšek – kata najmlajši do 6. kyu, Gaj Gajšek – kata dečki, Marija Pavlović – kata malčice do 6. kyu, Marija Pavlović – kata deklice do 6. kyu, Evan Firer – kata dečki do 6. kyu, Oskar Trupej – kata dečki do 6. kyu, Vid Šuster – borbe malčki -30 kg in Sven Fidler – borbe malčki -30 kg.

Po srebrnih medaljah so posegli: Jan Šuster – kata najmlajši, Vid Strašek – kata najmlajši, Hamza Nišić – kata najmlajši, Nemanja Jovanović – kata najmlajši. Sven Fidler – kata najmlajši, Hamza Nišić – borbe malčki +30 kg in Evan Firer – borbe dečki -40 kg.

Bron so si okoli vrata nadeli: Vid Šuster – kata najmlajši, Hamza Nišić – kata malčki do 6. kyu, Žiga Žerdoner – kata malčki do 6. kyu, Nemanja Jovanović – kata malčki do 6. kyu, Dejvid Stankov – kata dečki do 6. kyu, Vid Strašek – borbe malčki -30 kg, Jan Šuster – borbe malčki -30 kg, Gaj Gajšek – borbe malčki -30 kg, Žan Siedl – borbe malčki -30 kg, Žiga Žerdoner – borbe malčki +30 kg, Nemanja Jovanović – borbe malčki +30 kg, Oskar Trupej – borbe dečki -40 kg in Žiga Plavčak – borbe dečki +40 kg.

Odlično 5. mesto je zasedla najmlajša Julija Tepeš, ki je s svojimi petimi leti tekmovala v starostni skupini sedemletnih malčic -30kg. Neustrašna Julija si je na svoji prvi tekmi izborila repasažni boj za 3. mesto, a jo je ustavila tekmovalka domačega kluba in se uvrstila tik pod zmagovalne stopničke. Tekmovalce sta spremljala trener Igor Jordan in Tilen Jordan.

Foto za Bushido: Tihana Šurbek