Ob izjemnem koncu tedna do zmag v 1. SKL vsi trije klubi s Kozjanskega

KK Zlatorog Laško : KK Šentjur 74 : 79

(23:14 15:30 20:18 16:17)

Tokrat je Šentjurčanom po napeti tekmi na tujih tleh proti Zlatorogu Laško uspelo priigrati peto zmago v sezoni. V prvi polovici tekme so vodili Laščani, vendar pa je vodstvo KK Šentjur v 15. minuti prevzel ter ga obdržal do konca tekme, ki se je zaključila z razliko samo petih točk. Najboljši šentjurski igralci tokratne tekme so bili Holmes, Rikalo ter Đapa.

Laško: Grušovnik 33, Tunstall JR 17, Kerič in Kellner po 6, Copot in Miljković po 4, Kalan 3 in Hrovat 1

Šentjur: Holmes 24, Rikalo in Đapa po 12, Brunčević in Tomažič po 8, Nemanič 7, Popović 4 ter Držić in Tabak po 2

KK Terme Olimia Podčetrtek: KK Hopsi Polzela 99 : 92

(20:22 26:24 33:20 20:26)

Na sobotni večer je KK Podčetrtek v domači dvorani suvereno odigral tekmo ter si z rezultatom 99:92 priboril že deveto zmago v tej sezoni. Skozi tekmo sta si ekipi večkrat izmenjali vodstva, na sredini 3. četrtine igre, v kateri so Podčetrtčani pridobili kar 33 točk, pa so ti še zadnjič prevzeli vodstvo ter ga do konca igre obdržali v svojih rokah. Podčetrtek je sicer v 1. SKL najboljši košarkarski klub s Kozjanskega, trenutno zasedajo odlično 4. mesto.

Podčetrtek: Čebular 19, Strnad in Atanacković po 18,  Vasilić 16, Williams 13 ter Švigelj, Škorjanc in Cerkovnik po 5

Polzela: Vašl 23, Vranjkovič 18, Rizman 12, Glavan 11, Besedić 10, Bašić 9, Pešak 6 in Goltnik 3

KK Rogaška : KK GGD Šenčur 86 : 78

(26:19 15:19 25:23 20:17)

S sobotno tekmo na domačih tleh so si Slatinčani priigrali šesto zmago v tej sezoni lige Nova KBM. Tokrat je nasprotnikom vodstvo uspelo pridobiti samo v 3. minuti tekme, že takoj naslednjo minuto pa so košarkarji KK Rogaška spet prevzeli vodstvo ter ga niso izpustili do konca tekme, ki so jo zmagali z osmimi točkami razlike. Trenutno je Rogaška na 8. mestu lestvice 1. slovenske košarkarske lige.

Rogaška: Bratož 22, Jackson JR 17, Vujačić 15, Zupan 11, Smith 9, Primorac 5, Šikanič 4 ter Sivka 3

Šenčur: Rizvić 15, Ožegovič 13, Strmčnik 11, Ahmedović 10, Rebec in Tešić po 9, Martinčič 5, Malovčič 4 ter Daneu 2