Pregled nogometnega dogajanja v 2. SNL, 3. SNL in Medobčinski članski Ligi

Pretekli tekmovalni teden ni bil prizanesljiv za ekipe krajev Obsotelja in Kozjanskega, saj nobena izmed njih ni uspela priti do zmage.

NK Rogaška : NK Gorica 1:3

Rogaška je doma gostila močnega nasprotnika, Gorico, ki je zelo odločno pričela srečanje in dosega dva zadetka (v 17. in 24. minuti). Slatinčani so odgovorili z zadetkom Alena Ploja v 34. minuti.  V drugem polčasu so Goričani še enkrat zadeli, in tako postavili končni rezultat 1:3

26 Alen Krajnc

Menjave: Andjelić / Muzaferović 58′, Golob / Rantuša Lampreht 58′, Neskič / Majcen 80′

99 Darko Hrka

Menjave: Hasanbegovic / Velikonja 64′,Marinič / Marinič 80′,Frešer / Leban 80′, Agić Tino / Cerovec 80′

Zadetki: Denis Cerovec 0 : 1 17′, Etien Velikonja 0 : 2 24′, Alen Ploj 1 : 2 34′, Nejc Mevlja (11m) 1 : 3 93′.

NK Podvinci : NK Šmarje pri Jelšah 2:0

Šmarje je na gostovanju v Podvincih klonilo za razliko dveh zadetkov. Oba sta “padla” v razmaku petih minut v drugem polčasu (68. in 73′ minuta).

77 Žan Zamuda Horvat

Menjave: Žvikart / Zamuda Horvat 63′, Modrič / Oman 63′, Kolenko / Kuserbanj 78′, Svenšek / Zajko 78′, Šlamberger / Anžel 86′

21 Tim Travnikar

Menjave: Kramarič / Korez 46′, Turnšek / Čakš 63′, But / Jančič 78′, Mikulić / Korošec 85′, Črešnar / Uršič 85′

Zadetki:Jan Ziko Zajko 1 : 0 68′, Luccas Matheus Conceicao Rodrigues (11m) 2 : 0 73′

Mons Claudius – NK Laško 2 : 2

Monsi so na domačem igrišču edini iztržili točko, in sicer proti ekipi Laškega. Začetek je bil s strani ekipe iz Rogatca izjemen saj so v 16. minuti povedli že z 2:0, a ritma niso uspeli zadržati in pred koncem prvega(44′) in v drugem polčasu(55′) prejeli dva zadetka, kar je pomenilo remi pri končnem rezultatu 2:2.

Menjave: 60’Blatnik/Kužnik, 73′ Teršek/Vodišek, 88′ Cokan/Jelenc

Zadetki: 1 : 0 Pobežin (7′), 2 : 0 Berk Alen (16′), 2 : 1  Šanca Janoš (44′), 2 : 2 Šanca Janoš (55′).