1.SKL: Rogaška preko Podčetrtka v polfinale, Šentjur v podaljšku izsilil tretjo tekmo proti Krki (video)

V Ligi Nova KBM se odvijajo zaključni boji. Rogaška je z drugo zmago nad Podčetrtkom prišla do napredovanja v polfinale, Šentjur pa je v podaljšku dramatično ugnal Krko in še upa na uvrstitev v tretji tekmi.

TERME OLIMIA PODČETRTEK : ROGAŠKA 67:95 (16:25, 10:26, 20:16, 21:28)
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 13, G. Škorjanc 12, Boršič 8, Maček 7, Čebular 1, Cerkovnik 2, A. Švigelj 2, Atanacković 22.
Rogaška: Močnik 2, Božak 7, Vujačić 18, Sivka 2, Igrutinović 10, Nichols 20, Zupan 9, Gabrovšek 17, Šantelj 4, Blackshear 6.

Slatinčani so temelj za drugo zmago položili v prvem polčasu. Ob 66-odstotnem metu iz igre in osmih zadetih trojkah iz dvanajstih poskusov so dosegli 51 točk in si priigrali 25 točk naskoka; 28 točk od 51 oziroma sedem trojk so skupaj dosegli David Nichols, Petar Vujačić in David Gabrovšek. Nichols je tekmo končal pri 20 točkah (trojke 3:5, 11 podaj), Vujačić jih je dosegel 18 (trojke 5:8), Gabrovšek pa 17 (trojke 3:5, 10 skokov).

Pri domačih je pozitivno izstopal Simo Atanacković z 22 točkami, negativno pa do te tekme prvi strelec moštva Sandi Čebular, ki je v 35 minutah dosegel 1 točko (met iz igre 0:4, prosti meti 1:6).

Trener Damjan Novaković je bil po tekmi vidno zadovoljen, poudaril pa je pomen regeneracije v ostrem tekmovalnem ritmu: “Kot sem povedal že pred prvo tekmo, se tekme v playoff-u razlikujejo od tistih v rednem delu državnega prvenstva. Naši nosilci igre so stari 25 let, pet igralcev Podčetrtka pa med 31 in 37 let. Starejši igralci se težje regenerirajo in mislim da je to glavni razlog naše današnje visoke zmage.”

Tudi Podčetrtek je lahko kljub porazu zelo zadovoljen z izkupičkom letošnje sezone, saj so se prvič v zgodovini kluba prebili do izločilnih bojev. Rogaška je skupaj z Cedevito Olimpijo že uvrščena v polfinale. Njen nasprotnik bo zmagovalec iz para Krka – Šentjur. Tako tudi možnost drugega lokalnega derbija še ni izključena.

ŠENTJUR : KRKA 84:79 (20:13, 13:26, 22:13, 14:17, 15:10) * po podaljšku

Šentjur: Habat 8, Špan 24, Đapa 12, Držić 14, Samac 16, Mitrović 7, Ledl 3.
Krka: Stergar 3, Stipčević 8, Vrabac 19, Barič 15, Kosi 2, Škifić 11, Lapornik 10, Vučetić 11.

Šentjur je pripravil prvo presenečenje v končnici lige Nova KBM. V domači dvorani je po podaljšku premagal Krko in izsilil odločilno tretjo tekmo četrtfinala, ki bo v nedeljo ob 12. uri v Novem mestu.Novomeščani so pot k porazu začeli s šestminutnim strelskim mrkom ob koncu tretje in na začetku četrte četrtine. Od izenačenja na 52 so prišli do zaostanka 52:65. Vseeno so v zaključku tekme prišli do priložnosti za zmago, a jo zapravili.

V podaljšku je Šentjur znova hitro prišel do vodstva (76:71), ki pa ga tokrat ni izpustil iz rok, čeprav se je Krka približala na 76:75.
Jure Špan je bil prvi strelec tekme s 24 točkami (trojke 4:8), 16 jih je dodal Domagoj Samac (9 skokov), 14 Ivan Držić (7 skokov), dvanajst pa Dalibor Đapa (6 skokov). Pri Krki je Adin Vrabac dosegel 19 točk, Nejc Barič pa se je izkazal s 15 točkami in 15 podajami.