Pregled nogometnega dogajanja v 3. SNL Vzhod

V 3. SNL se tekme in boji za prvaka in obstanek nadaljujejo. Ta vikend je bil na sporedu 12. krog tekmovanja.

NK Rogaška : NK Koroška Dravograd 3:1

Rogaška še naprej napada vodilno mesto na lestvici, in konsistentno zbira točke. Tokrat so za nove tri točke premagali ekipo iz Dravograda. Igralci Rogaške so si v prvem polčasu priigrali veliko lepih priložnosti, vendar so bili gosti tisti, ki so prvi povedli. Po prekinitvi se je v kazenskem prostoru najbolje znašel Kogelnik in premagal vratarja. Rogaška je hitro poravnala izid, ko je po podaji Andjelića najvišje skočil Čuček in zadel za 1:1. To je bil tudi izid polčasa. Drugi polčas so Slatinčani začeli še bolj odločno in bili hitro nagrajeni. V 49′ je zadel Ploj, v 79′ pa Kmetič.

17 Martin Šteharnik

Menjave: Izak / Vrabič 23′, Kovač / Račnik 55′, Ferenčak / Bevk 81′, Obretan / Pori 81′
Trener: Žiga Kljajič

Zadetki: Peter Kogelnik 0 : 1 34′, Goran Čuček 1 : 1 36′, Alen Ploj 2 : 1 49′, Anej Kmetič 3 : 1 79′.

NK Podvinci : NK Šmarje pri Jelšah 3:1

Šmarje tudi tokrat ni uspelo priti do novih točk. Tokrat so jim nasproti stali igralci Podvincev, ki so uvrščeni na osmo mesto lestvice. Že v 20. minuti  so domačini povedli, vodstvo pa še povišali na 2:0 v 65. minuti. Šmarčani so po drugem prejetem zadetku hitro odgovorili z zadetkom Urbana Jančiča v 68. minuti. Priključka niso našli, v 85. minuti pa so domačini postavili končni rezultat 3:1.