1. SKL: Rogaška v podaljšku izsilila tretjo polfinalno tekmo!

Rogaška je edina lokalna ekipa, ki se še poteguje za naslov prvaka v ligi Nova KBM. V polfinalnem paru ji nasproti stoji favorizirana Krka, ki je prvo tekmo visoko zmagala. A tokrat je bilo drugače.

ROGAŠKA : KRKA 90:89

(19:24, 19:21, 16:20, 21:10, 15:14) * po podaljšku
Rogaška: Vujačić 20, Nichols 27, Igrutinović 6, Zupan 9, Gabrovšek 21, Šantelj 7.
Krka: Stergar 7, Stipčević 11, Vrabac 7, Barič 10, Kosi 7, Škifić 24, Lapornik 21, Vučetić 2.

Krka je imela vozovnico za finale praktično v žepu, saj je dobrih sedem minut pred koncem vodila za 14 točk (70:56). Spet je bila odlično razpoložena pri metu za tri točke. A sledil je njen petminutni strelski mrk, v katerem je Rogaška naredila delni izid 17:0 in prešla v vodstvo.
Rogaška je imela tri junake. David Gabrovšek je zadel za izenačenje ob koncu rednega dela ter dodal koš v podaljšku za 88:86. Skupno je zbral 21 točk in ujel šest odbitih žog. Točko manj je prispeval Petar Vujačić, a zadel pet trojk, vključno s tisto v zadnji minuti podaljška iz težkega položaja za 86:83. Prvi strelec tekme pa je bil David Nichols s 27 točkami.

S preobratom v zadnji četrtini in zbrano igro v podaljšku si je Rogaška izborila tretjo polfinalno tekmo, ki bo v sredo, 19. maja, v Novem mestu ob 20:30. Zmagovalec se bo uvrstil v finale, kjer je po dveh tekmah že Cedevita Olimpija.

ŽLK, Foto: Spletna stran KK Rogaška