Drugi krog druge serije spletnega šaha Kozjansko

Tudi v drugem valu virusne krize se je večinski del športnih tekmovanj v državi ustavil. Športna zveza Kozje pa je s pomočjo portala chess.com pripravila drugo serijo On-line turnirjev v šahu. V tokratnem drugem turnirju druge serije se je pomerilo 10 šahistov, odigrali pa so 5 krogov v tempu pospešenega šaha.

V tokratnem turnirju je zmagal Miha Grumerec iz Bistrice ob Sotli. Drugo mesto je zasedel Bor Gradišek iz Kozjega, tretjega pa Mojmir Cilenšek iz Petrovč.

V starostni kategoriji do 12 let je zmagal Bor Gradišek pred Brunom Glasom, ki je v prvem turnirju zmagal. V starostni kategoriji do 9 let je bila najboljša bila Anja Beber pred Anžetom Dančičem in Kajo Strnad. Anja Beber je bila tudi najuspešnejša ženska predstavnica na turnirju.

Po dveh odigranih turnirjih v skupnem seštevku vodi tokratni zmagovalec Miha Grumerec, sicer član ŠD SIJ Acroni Jesenice. V končni seštevek se bo vsakemu igralcu štelo šest najboljših rezultatov v seriji osmih turnirjev.