Pregled nogometnega dogajanja v 3. SNL Vzhod in Medobčinski ligi Golgeter

Ta vikend sta se na nogometnih zelenicah odvijala 9. krog 3. SNL Vzhod in 8. krog Medobčinske članske lige Golgeter.

3. SNL Vzhod

V 9. krogu lige smo dočakali lokalni derbi med ekipama NK Rogaška Slatina in NK Šmarje pri Jelšah.

NK Rogaška : NK Šmarje pri Jelšah  5:1 (2:1)

Tekma je potekala na zelenici Športnega centra Rogaška Slatina. Domačini so hitro izkoristili priložnosti v 3. in 14. minuti in povedli z 2:0. Šmarčani so rezultat pred iztekom prvega polčasa uspeli zmanjšati na 2:1. V drugem polčasu je domača ekipa še odločneje zaigrala, proti koncu tekme pa povsem prevzela pobudo in z zadetki v 67., 74. in 90. minuti prišla do visoke zmage s 5:1.

Slatinčani z novo zmago predstvljajo najresnejšega tekmeca trenutno vodilni ekipi lige Kety Emmi Bistrica, za katero zaostajajo za 5 točk. Že v naslednjem krogu jih čaka pomembno gostovanje pri tej prvouvrščeni ekipi, kjer bi zmaga bila izjemnega pomena. Tudi Šmarčanom vsaka točka veliko pomeni, saj se nahajajo globoko v spodnji polovici lestvice. Nove točke bodo v naslednjem krogu iskali na domači zelenici, proti Cirkulanam.

ZMAGA NA LOKALNEM DERBIJU!! ⚽️

Danes, 17. 10., sta se v Rogaški Slatini pomerili ekipi NK Rogaška in NK Šmarje pri…

21 Tim Travnikar

Menjave: Korošec / Čonč 46′, Čakš / Rep 75′, Pekovšak / Gajšek 81′.

22 Rok Romih

Menjave: Grošič / Golob 73′ , Ferčec / Ptiček 78′, Turnšek / Andjelić 86′, Deljić / Kmetič 86′.
Trener: Franc ml. Fridl

Zadetki: Anej Kmetič 1 : 0 (4′), Denis Šmigoc 2 : 0 (13′), Jure Drofenik 2 : 1 (46′), Andrej Pavlović 3 : 1 (67′), Denis Šmigoc 4 : 1 (74′), David Deljić 5 : 1 (90′)

Medobčinska članska liga Golgeter

NK Posavje Krško : NK Mons Claudius 6:1 (2:0)

Monsi so se v 8. krogu lige na gostovanju pomerili z NK Posavje Krško. Domačini so bili bolj dominantni že od začetka. Rogatčani niso znali zaustavljati silovitih napadov domačih, ki so jih izkoriščali Drnovšek z enajstmetrovko, Kneževič z dvema zadetkoma in Gorenc s tremi. V 91. minuti so Rogatčani prišli do častnega zadetka, ki ga je iz enajstmetrovke pretvoril Janžek. Z 10 točkami se Monski nahajajo na 5. mestu lestvice.